Facebook Google+ Twitter

Prof. Nęcki o matce Madzi z Sosnowca: Silne rysy psychopatyczne

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-21 07:23

"W takich sytuacjach oczekuje się żałoby, emocji wyrażanych smutkiem, depresją, płaczem. A tu nic takiego nie ma miejsca". Prof. Zbigniew Nęcki psycholog, cłonek PAN skomentował dla Super Expressu postawę Katarzyny W. półtora miesiąca po tragedii w Sosnowcu.

Według prof. Nęckiego, opinia publiczna jest rozczarowana reakcjami Katarzyny W. oraz jej zachowaniem po śmierci córeczki i jest to uzasadnione. Psycholog nie sądzi, by matka maskowała prawdziwe uczucia. "Matka, jak ją obserwuję, jest wychłodzona emocjonalnie, widać u niej silne rysy psychopatyczne" - czytamy w se.pl.

Zachowanie Katarzyny W. odsłania, że podchodzi ona do całej sytuacji bardzo racjonalnie. "Ot, było dziecko, nie ma dziecka. Nie widać u niej śladu czułości, wrażliwości, to osoba zimna. I jest to niewątpliwie dowód zaburzeń psychicznych". Zdaniem prof. Nęckiego, bezwolny mąż Bartłomiej Waśniewski gra drugorzędną rolę.

Półroczna Magda zginęła 24 stycznia. Początkowo jej matka utrzymywała, że została napadnięta, a dziecko uprowadzono z wózka. Ostatecznie przyznała, że dziewczynka zmarła na skutek nieszczęśliwego wypadku, a ona w panice i ze strachu ukryła jego ciało. Wskazała też miejsce zostawienia zwłok - zrujnowany budynek kolejowy przy torach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

lepszy_admin
  • lepszy_admin
  • 22.03.2012 20:57

"Matka, jak ją obserwuję, jest wychłodzona emocjonalnie, widać u niej silne rysy psychopatyczne"

Zupełnie jak moja stara.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2012 14:58

Stonowane wypowiedzi, wypowiadane w czasie przeszłym i cedowanie słów i określeń, jakby wybierała to, co może powiedzieć, a co nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda gazeta może poprosić o komentarz każdego psychologa w każdej sprawie.
Osobiście zgadzam się z opinią prof. Nęckiego.
Oglądając wywiad z matką Madzi odniosłem podobne wrażenie.
Jej stonowane odpowiedzi, a zwłaszcza reakcja na pytanie: "Dlaczego nie wzywała pani pomocy bezpośrednio po wypadku?".
"- Ze względu na dobro śledztwa nie odpowiem na to pytanie..."
Tak nie reaguje normalna matka po stracie dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy prof. Nęckiego upowaznił Sąd do takich wypowiedzi. Czy jest bieglym Sądowym w tej sprawie? Jeśli takie słowa wypowiedział jest to brak profesjonalizmu . Który przyłącza się do subiektywnej nagonki na matke dziecka. Matka dziecka może spokojnie podać prof. za zniesławienie publiczne. I specjalisty wypowiedz jest Jej na rękę.
A moim zdaniem matka dziecka kłamała bo ktoś jej doradził. Grała na czas , zmusiła do nagłośnienia.Od poczatku aby dzisiaj stać się ofiarą . Gdyby odrazu, powiedziała jak było, osadzona była by dawno przez Sąd. Nikt by nie mówił i jej wina prawna była by większa. Sprawa by ucichła a ona siedziała w wieziuniu, jest nie jedna taka sytuacja o której nie wiemy. Nie miała by takiej pomocy jaką ma. Wyszła z założenia niech mówią abym ja nie siedziała w więzieniu. Ludzie mówią karawana jedzie dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 21.03.2012 09:37

w całej tej histori to był blamaż wymiaru sprawiedliwości kłamała zbescześciła naraziła podatników na setki tysięcy straty na poszukiwania .. i co? i nic! mieszka podobno w łodzi i nawet nie musi sie meldowac na posterunek w sosnowcu??!a czy poddała sie wariografowi po podaniu swoich faktów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.