Facebook Google+ Twitter

Prof. Piotr Gliński spotkał się z nauczycielami i studentami w Krakowie

Najpierw spotkanie z krakowskimi nauczycielami, potem ze studentami w Klubie Jagiellońskim - tak wyglądała niedzielna wizyta w grodzie Kraka prof. Piotr Glińskiego, socjologa i kandydata PiS na premiera rządu technicznego.

Prof. Piotr Gliński / Fot. Piotr Drabik- Chciałem także porozmawiać z państwem, bo moja wiedza jest zbyt wąska i niedoskonała, by w sposób kompetentny mówić o problemach polskiej oświaty i nauki, a budując środowisko eksperckie potrzebuję także wsparcia od specjalistów z państwa dziedziny - mówił do kilkudziesięciu nauczycieli, zarówno szkół podstawowych jak i średnich oraz wyższych prof. Piotr Gliński, starający się o zastąpienie gabinetu Donalda Tuska, własnym rządem "technicznym" z ramienia PiS. Zebrani w dniu swojego święta nauczyciele, w krakowskim magistracie z uwagą słuchali co ma im do zaproponowania doświadczony socjolog. Nie ukrywał, że sprawa edukacji i wychowania znajduje się wśród jego ośmiu priorytetów, które chce realizować jako premier rządu eksperckiego. A winą za obecną sytuację w tym sektorze, obarczył gabinet Tuska, krytykując przy okazji obietnice zawarte przez niego w tzw. drugim expose. - Jeżeli Polska się nie zacznie rozwijać w inny sposób, to istnieje niebezpieczeństwo, że na stałe pozostaniemy w gronie tych krajów, które się nazywa peryferyjnymi. Cywilizacyjnie przegramy -
podkreślał prof. Gliński.

Prof. Piotr Gliński podczas spotkania ze studentami / Fot. Piotr DrabikKandydat PiS na premiera wezwał obecnych na spotkaniu nauczycieli, by tworzyli społeczeństwo obywatelskie, poprzez "wychowanie pokolenia, które jest partnerem dla państwa". Do podobnego tematu prof. Gliński nawiązał w spotkaniu z kilkunastoma krakowskimi studentami w siedzibie Klubu Jagiellońskiego. Socjolog nie ukrywał, że bardzo żałuje stracenia szansy na budowę takiego społeczeństwa jakim był ruch "Solidarność". W jego ocenie, polskie doświadczenia z lat 80. ubiegłego stulecia zostały zaprzepaszczone przez m.in. wydarzenia okrągły stół a sam temat budowania społeczeństwa obywatelskiego ucichł na długie ponad 15 lat. Prof. Gliński przez całe spotkanie uciekał od tematów politycznych, prezentując się od naukowej strony (m.in. w latach 2005–2011 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego).


Prof. Piotr Gliński, od momentu gdy na początku października br. został zaprezentowany jako kandydat PiS na szefa technicznego rządu, budzi spore zainteresowanie mediów. Wówczas zaprezentował kilka priorytetów programowych, które chce realizować jako premier eksperckiego gabinetu, z porozumieniem wszystkich partii opozycyjnych w polskim parlamencie. Pomimo przegłosowania przez Sejm w miniony piątek wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska, szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że za kilka tygodni jego ugrupowanie złoży wobec niego wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pan profesor przez całe spotkanie uciekał od tematów politycznych pisze autor . Znaczy nie ma własnego zdania . Spontaniczne pytania wprawiały Go w zakłopotanie bo nie wiedział czy odpowie zgodnie z linią myśli prezesa .
Tak jak pytał o zgodę na wywiad w TVN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no Panie Andrzeju... Jak można? Jak kot to tylko jako prezydent... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymczasem min,Rostowski,otrzymuje ważną nagrodę z dziedziny ekonomi w Japonii.-Co na to "premier techniczny"i jego pan?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk i Rostkowski zadłużyli kraj na niewyobrażalną kwotę. Ratują budżet podwyższając podatki bo tacy z nich fachowcy co nie potrafią przysparzać dochodu w inny sposób jak gnębić Polaków kolejnymi daninami. Najwyższy czas aby powierzyć władze rządowi technicznemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to za ludzie co wciskają tylko te czerwone rączki z palcem w dół? Czy to nie aby zgromadzenie rzymskie w Colloseum, które mówi czy darować życie temu, który się wypowiada, czy też go ubić, jak podczas walk gladiatorów? Analogia taka do walk na arenie...

To ile teraz zbiorę minusów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink - czasem łatwiej jest skoczyć z dużej wysokości niż scydować władzę która się posiada w swoich rekach...zapewne kandydaci się znajda i to niezgorsi...gorzej tylko z tymi lojalnymi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy PiS przedstawi swoich kandydatów na prezydenta, szefa Unii Europejskiej, szefa ONZ i prezydenta Rosji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prof. Gliński, jako obywatel, ma takie swoje plany (zupełnie swoje pewnie ma), jak kawałek plasteliny w mojej dłoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prof. Gliński jako obywatel a przy tym kandydat na premiera ma prawo spotykać się z każdym kto chce poznać jego plany. Jako obywatel demokratycznego państwa ma prawo wyrażać publicznie swoje opinie. Zupełnie inna kwestia to to czy będzie miał szanse swoje plany zrealizować.
@A.Chorążewicz- " Spotkanie nic nieznaczącego profesorka ze studentami", Smieszny "profesorek". - lubi pan wydawać opinie o ludziach, których pan nie zna, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan profesor zdaje sobie sprawę ,że nie ma szans . SLD i Ruch Palikota nie poprą kandydata PiS -u na premiera technicznego .
To nie przeszkadza kandydatowi i Kaczyńskiemu . Za to będą mieli darmowy lans w TV podczas debaty [ pyskówki ] sejmowej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.