Facebook Google+ Twitter

Prof. Pomianowski: Putin uznał znaczenie Polski na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-31 12:16

Potępienie Paktu Ribbentrop-Mołotow w artykule Władimira Putina to przełom w polsko-rosyjskich relacjach - uważa wybitny znawca Rosji profesor Jerzy Pomianowski.

Publicysta przekonuje, że list szefa rosyjskiego rządu, napisany dla "Gazety Wyborczej", ma sporo pozytywnych stron. Jedną z nich jest - według Pomianowskiego - uznanie dla znaczenia Polski w świecie.

Znawca Rosji za pozytywny aspekt artykułu Putina uznaje także negatywny stosunek do rosyjskiej polityki historycznej. Zdaniem Pomianowskiego, samo potępienie naginania historii do bieżącej polityki jest bardzo ważne. Wybitny znawca Rosji bardzo dobrze ocenia wypowiedź Putina na temat Paktu Ribbentrop-Mołotow:
Premier Rosji w liście przypomina, że już Zjazd Deputowanych Ludowych ZSRR 20 lat temu potępił Pakt Ribbentrop-Mołotow.

Profesor Pomianowski zastrzega jednocześnie, że sam ton listu Władimira Putina nie zaskoczył go, bowiem traktuje premiera Rosji jako "poważnego męża stanu", a nie "szpiega na przepustce".

Premier Rosji zapewnia w "Gazecie Wyborczej", że jego naród rozumie "uczulenia" Polaków związane z Katyniem, gdzie spoczywają tysiące żołnierzy polskich. Podkreśla, że powinniśmy wspólnie zachowywać pamięć o ofiarach tej zbrodni, jak również tragedii czerwonoarmistów wziętych do niewoli w 1920 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.