Facebook Google+ Twitter

Prof. Rońda stanie przed komisją etyki AGH

Rzecznik AGH w Krakowie poinformował dziś, że rektor uczelni prof. Tadeusz Słomka skieruje sprawę prof. Rońdy do komisji etyki.

 / Fot. screen TV TrwamJak powiedział rzecznik AGH, decyzja została podjęta po konsultacji z uczelnianym rzecznikiem dyscyplinarnym i po zbadaniu wszelkich dostępnych informacji.

Bezpośrednim powodem była wypowiedź prof. Rońdy w programie TV Trwam, w której przyznał się do kłamstwa w sprawie posiadania dokumentu na temat katastrofy smoleńskiej w programie TVP 1, w kwietniu 2010 roku.

"Blefowałem. Piloci tupolewa zeszli poniżej 100 metrów"

Po tej wypowiedzi prof. Rońda zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej 2013 i zapowiedział, że jest gotowy ponieść konsekwencji swojego błędu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pani Magdaleno, Z wypowiedzi panów Redaktorów (i wielu innych ideowców zamachu) wynika jasno, że pan Prof. Rońda zrobił rzecz haniebną, przyznając się do kłamstwa. To znaczy, że popierają kłamstwo i nie mają absolutnie żadnego problemu z jego propagowaniem, co jest uważane przez Chrześcijan za grzech.
Mam nadzieję, że to zrozumiałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Pani Magdo, nazywają to grzechem i jakże chętnie korzystają z "oczyszczającej" spowiedzi, by usprawiedliwić przed samym sobą swoje nikczemności.
Bardzo daleko wielu ludzi mianujących się chrześcijanami odbiegło od etyki i moralnych postaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz więcej nawiedzonych profesorów... Jeden robi sobie żarty z wielkiej tragedii i daje pożywkę różnej maści nawiedzonym demaskatorom spiskowych teorii, drugi wprowadza ferment w transplantologii, tak jak by mało było działań - w nieodległej przeszłości - naczelnego szeryfa, który posłał bezkarnie na łono Abrahama co najmniej kilku oczekujących na przeszczepy. Co za świat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Grawiat-ak widać, Wstydem i hańbą, nazywane jest przyznanie się do błędu, w tym wypadku kłamstwa, a niebywałą cnotą było to, co Chrześcijanie nazywają grzechem.-pan chyba nie rozumie co pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i będzie należało z jeszcze większa rezerwą podchodzić do tego politycznego ugrupowania, mając na uwadze to, że kolejni "prawdomówni" tym razem farby nie puszczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oponenci Prawa i Sprawiedliwości są w swoim żywiole dostali argument do reki.
Ja, mimo to niezmiennie popieram PIS z przekonaniem, że władze Prawa i Sprawiedliwości ze szczególną ostrożnością będą dobierać współpracowników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Profesor Rońda ma bardzo chwiejne poglądy . Pisał pochwalne peany do Urbana [ Jerzego ] , blisko współpracował z SLD a potem skręcił daleko na prawo aż trafił do Rydzyka . Dziwne prawda ? Dlaczego zaufał mu Kaczyński tego nie wie nikt .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstyd ? tylko za co. Za to, że skłamał i zrobił w balona tysiące Polaków, czy też wstyd, że się przyznał, tym samym podważając skrupulatnie od lat propagowaną tezę zamachu ?
Czytam dziś Red. Ziemkiewicza, który ze łzami na klawiaturze pisze: "Propagandowy aparat wroga dostał argumenty do ręki." jest jasne, że propaganda wroga będzie polegała na oczywistym mówieniu prawdy, czyli na stwierdzaniu, że Rońda kłamał, do czego się przecież sam przyznał a to już absolutnie niewybaczalna propaganda. Red. Warzecha z oburzeniem: „Trzeba być idiotą” by dać drugiej stronie takie karty do ręki.

Jak widać, Wstydem i hańbą, nazywane jest przyznanie się do błędu, w tym wypadku kłamstwa, a niebywałą cnotą było to, co Chrześcijanie nazywają grzechem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

WSTYD, panie profesorze. Co na to pańscy studenci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.