Facebook Google+ Twitter

Prof. Roszkowski: IPN jest pod silną presją polityczną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 19:29

Eurodeputowany profesor Wojciech Roszkowski uważa, że IPN znajduje się obecnie pod silną presją polityczną. Profesor odniósł się do konfliktu na linii Instytut - Lech Wałęsa, oraz do dzisiejszego odwołania Jana Żaryna z funkcji szefa Biura Edukacji IPN.

Żaryn został odwołany w związku ze swoją wypowiedzią dla radia Tok FM, w której odniósł się do przyznania przez IPN statusu pokrzywdzonego byłemu prezydentowi.

Zdaniem profesora Roszkowskiego IPN jest w Polsce potrzebny, a ostatnie wypowiedzi wielu osób - w tym premiera - próbują odebrać Instytutowi rację bytu. "To histeria, przed którą broniłbym IPN, nie zasługuje on bowiem na takie traktowanie" - podkreślił Roszkowski.

Jego zdaniem niedopuszczalne jest ocenianie Instytutu ze względów politycznych tylko dlatego, że musi się on zająć sprawami osób takich jak Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski. Eurodeputowany podkreślił, że IPN zajmuje się również wieloma innymi ważnymi rzeczami.

Wcześniej Prezydent Lech Wałęsa wyraził opinię, że odwołanie Jana Żaryna z funkcji szefa Biura Edukacji IPN nie rozwiązuje problemu Instytutu, jakim - w przekonaniu byłego prezydenta - jest kwestionowanie wyroków sądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.