Facebook Google+ Twitter

Prof. Rychard: Kryzys, a kampania przedwyborcza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 09:23

Socjolog profesor Andrzej Rychard uważa, że poważny kryzys finansowy zmniejszyłby szanse Donalda Tuska w wyścigu o prezydenturę. Zaznaczył jednak, że wcale nie oznacza to, iż w takiej sytuacji automatycznie zwiększyłyby się szanse Lecha Kaczyńskiego.

Socjolog ocenił, że organizowane przez prezydenta spotkania poświęcone walce z kryzysem to dobry pomysł. Dzisiaj wieczorem Lech Kaczyński spotka się w Belwederze z pięcioma byłymi ministrami finansów: Zytą Gilowską, Markiem Borowskim, Grzegorzem Kołodką, Jerzym Osiatyńskim i Karolem Lutkowskim.

Profesor Andrzej Rychard odniósł się także do badania "Rzeczpospolitej", z którego wynika, że 20 lat po transformacji ustrojowej Polacy źle oceniają funkcjonowanie demokracji w naszym państwie. Zdaniem socjologa ta zła ocena ma swoje źródło w niezadowoleniu społeczeństwa ze sposobu funkcjonowania partii politycznych.

Zauważył, że kampania przedwyborcza jest agresywna, gdyż politykom łatwiej jest rzucać oskarżenia na przeciwników niż przedstawiać merytoryczne argumenty i propozycje własnych rozwiązań.

Z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że 37 procent obywateli ma poczucie, iż demokracja w naszym kraju funkcjonuje źle, tyle samo uważa zaś, że ani źle, ani dobrze. Jedynie co czwarty z ankietowanych jest zadowolony z funkcjonowania naszego ustroju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.