Facebook Google+ Twitter

Prof. Śpiewak: "IV RP" to katastrofa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-17 15:04

Prof. Paweł Śpiewak, twórca hasła "IV RP" jest rozczarowany tym, co się dzieje w polskim państwie. "IV RP to katastrofa" - powiedział dziennikowi "Głos Koszaliński".

IV RP kojarzy się Śpiewakowi z rządami Jarosława Kaczyńskiego, a składają się na to: "chaos, podejrzliwość, arogancja rządzących, dzielenie społeczeństwa zamiast szukania tego, co ludzi łączy".

– IV RP to dziś w dużej mierze karykatura tego, o co mi chodziło. Co ciekawe, stało się tak głównie dzięki stylowi i nieudanym próbom przeprowadzenia przez ten rząd reform, które w swoim założeniu miały sens. Walka z korupcją, uporządkowanie spraw związanych z lustracją, usprawnienie pracy sądów i reforma wymiaru sprawiedliwości - przecież to wszystko jest potrzebne. Kłopot w tym, jak do budowy nowej Polski się zabrano i jaki jest tego efekt. A ten można określić jednym słowem: katastrofa – nie ukrywa rozgoryczenia prof. Śpiewak, poseł Platformy Obywatelskiej.

Prof. Śpiewak dodał, że pojęcie IV RP zostało skompromitowane, a on sam raczej nie wystartuje w kolejnych wyborach, gdyż "dwa lata wystarczą".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To najłagodniejsze określenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.