Facebook Google+ Twitter

Prof. Staniszkis: Kaczyński nie panuje nad wizerunkiem PiS

„Kaczyński potrzebuje mieć sprawdzonych ludzi blisko siebie. Choćby miernych” – ocenia prof. Jadwiga Staniszkis. Bo są dla niego kompensacją rodziny.

 / Fot. Grzegorz Mehring, PPW wywiadzie dla rp.pl prof. Jadwiga Staniszkis ocenia aktualną sytuację w PiS i jej przyczyny. W dużym stopniu za negatywny odbiór tej partii wśród sporej części społeczeństwa, a co za tym idzie, za przegrane referendum, wini ludzi z najbliższego otoczenia prezesa Kaczyńskiego. Ci, którzy przeforsowali upolitycznienie referendum, wpłynęli na decyzję warszawiaków o pozostaniu w domu.

Także wybór prof. Glińskiego na kandydata na prezydenta Warszawy jest wg Staniszkis chybiony, bo jak twierdzi, "ta formuła już się wyczerpała".

Wg prof. Staniszkis, jedyną szansą dla Jarosława Kaczyńskiego, jeśli chce utrzymać PiS, jest dopuszczenie do niej młodych ludzi i wymiana najbliższego otoczenia. „Szczerski zamiast Waszczykowskiego. Bielan byłby lepszy od Hofmana. PiS powinien radzić się Kluzy w sprawach finansów. Ardanowski zamiast Jurgiela w sprawach rolnych” – sugeruje Staniszkis. Wg niej najbardziej obecnie szkodzą wizerunkowi PiS: Hofman, Błaszczak, Macierewicz i prof. Krystyna Pawłowicz.

"Żeby zmienił się PiS, musi zmienić się Kaczyński" – opiniuje Staniszkis, ale dodaje, że prezes jest zmęczony. „Kaczyński potrzebuje mieć sprawdzonych ludzi blisko siebie. Choćby miernych. Nie ma już teraz mamy i bliskiej rodziny, właściwie pozostał sam. Dawni działacze PC czy taki Adam Hofman dają mu namiastkę rodziny”.

Pozostawanie Hofmana czy Błaszczaka na stanowiskach jest też na rękę PO, ponieważ nie są to trudni przeciwnicy. Wg Staniszkis, Kaczyński nie ma siły, by walczyć z tymi, którzy choć szkodzą wizerunkowi partii, ale z tupetem wpychają się w łaski Prezesa i na listy wyborcze. "Kaczyński nie do końca panuje nad wizerunkiem PiS" - mówi Staniszkis. I dodaje, że jeśli prezes PiS nie dokona przegrupowania partii i nie postawi na młode i profesjonalne osoby, to przegra kolejne wybory. Gry personalne wypalą go do końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani "prof." blefuje już od dłuższego czasu, to taki Rońda w spódnicy :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2013 19:24

Ależ nie. W 2011 twierdziła, że "ma wizję" i dobrze kształtuje swoje otoczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Politycy PiS nie są takimi intelektualistami jak min. transportu Sławomir Nowak ;daleko im do osiągnięć ministra. Mnie to jednak, absolutnie nie przeszkadza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani profesor Staniszkis od dawna mówi że Kaczyński obstawił się miernotami intelektualnymi którzy nie są w stanie doprowadzić do sukcesu wyborczego PiS .Cóż z tego że ma wizję jak nie ma z kim jej realizować .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2013 16:56

17.04.2011
Staniszkis: Kaczyński ma wizję

http://www.wprost.pl/ar/240672/Staniszkis-Kaczynski-mawizje/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.