Facebook Google+ Twitter

Prof. Staniszkis krytykuje podniesienie wieku emerytalnego

W programie Konrada Piaseckiego "Piaskiem po oczach", profesor Jadwiga Staniszkis ustosunkowała się do podwyższenia wieku emerytalnego. Wypowiedziała się również na temat spadku poparcia dla rządu w ostatnich sondażach.

Profesor Jadwiga Staniszkis nie skrytykowała samej idei ustawy o podniesieniu wieku emerytalnego. Zwróciła jednak uwagę na złe jej zdaniem rozwiązania.

Za nierealne uznała planowane zrównanie wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet na poziomie 67 lat.
"Emerytury zwiększa się po pierwsze przez rozwój, po drugie przez ilość lat pracy, a w tym projekcie ciągle jest 25 lat pracy" - powiedziała socjolog.

W rozmowie podkreśliła problemy kobiet związane z pójściem na emeryturę. Nie mają one gwarancji prawnych, że na krótko przed pójściem na emeryturę nie zostaną zwolnione. Wyraziła również zaniepokojenie, że rząd nie bierze pod uwagę faktu, że kobiety również pracują zajmując się domem i wychowując dzieci.

W rozmowie z Konradem Piaseckim profesor Staniszkis ustosunkowała się również do ostatnich sondaży, które wskazują na spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej oraz mniejsze zaufanie do działań Premiera Donalda Tuska:

"To nie jest chwilowy kryzys, ale to jest sytuacja, którą Premier mając w tak dalekiej perspektywie wybory, nie musi się przejmować (...) Jeżeli nie będzie się przejmował sondażami, będzie mógł rządzić, bo ma maszynkę do głosowania i jest zdeterminowany, żeby pokazać Europie, że on to potrafi przeprowadzić" - mówiła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.