Facebook Google+ Twitter

Prof. Staniszkis: miernoty manipulują Kaczyńskim, kontrolują go

Prof. Jadwiga Staniszkis, od lat przychylna prezesowi Kaczyńskiemu i jego formacji, tym razem w ostrych słowach odniosła się do obecnej sytuacji wewnętrznej w Prawie i Sprawiedliwości. Stwierdziła, że partię tę kontrolują "miernoty".

 / Fot. PAP/Tomasz GzellKogo miała na myśli? W wypowiedzi dla TVN24 socjolog wymienia: "Lipiński, Kuchciński, Błaszczak, Jasiński - oni tworzą kordon ochronny wokół Kaczyńskiego". Według niej, wszyscy wymienieni wyżej działacze nie chcą tak naprawdę zwycięstwa swojego ugrupowania, bo "wolą synekury". W przypadku wygranej PiS, synekury te nie byłyby tak łatwe do utrzymania.

Zdaniem profesor, ludzie "starego aparatu PiS-u" nie mają ani woli zwycięstwa, ani kompetencji, żeby sprawować władzę. Staniszkis stwierdziła, że aparatczycy partyjni "wykończyli Kaczyńskiego" w kampanii, "wożąc go z miejsca na miejsce jak worek kartofli". Socjolog krytycznie oceniła końcówkę kampanii PiS, mimo zdeklarowanej sympatii do samego prezesa: "Jarosław Kaczyński wie, że się przyjaźnimy i że popieram go całym sercem, ale widziałam, co się działo w ostatnim tygodniu kampanii, kiedy popełniano błąd za błędem" - mówiła w TVN24 Staniszkis.

Skąd ta krytyczna ocena zaplecza politycznego PiS? Wszystko wzięło się od oceny listu Zbigniewa Ziobry do Jarosława Kaczyńskiego, w którym były minister sprawiedliwości wzywa prezesa do powstrzymania rzekomych "brutalnych ataków" na jego osobę ze strony partyjnych prominentów, a także namawia do przeprowadzenia niezbędnych jego zdaniem zmian w partii. Według europosła PiS, nieprzychylność kolegów wynika z "próby wewnętrznego podzielenia partii", czego skutkiem ma być "rozbicie jedności prawicy".

Staniszkis skomentowała apel Ziobry: "To nie jest ostry list. Z tego co wiem, Ziobro nie chce wychodzić z PiS. To byłby błąd." Co zdaniem socjolog mogło by pomóc w zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach? "Tylko pełna demokratyzacja" - twierdzi. I dodaje, że musi zadziałać w tym wypadku zasada: "wszystkie ręce na pokład".

Staniszkis ubolewa, że ta pozorna dyskusja wiceprezesa z prezesem odbywa się za pomocą mediów. Dodaje jednak, iż "ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński wykorzysta swój instynkt polityczny, który go najczęściej nie zawodzi" i prezes PiS rozpocznie prawdziwą dyskusję w partii. Staniszkis namawia, żeby Kaczyński nie dał się dłużej manipulować przez "miernoty i aparat, któremu nie zależy na wygrywaniu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:37

,ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Źródło: gazeta.pl
 • Źródło: gazeta.pl
 • 01.11.2011 22:41

To jest PiS:Pomyleni i Szkodnicy!
Oto przykład:
Maciej Maciejowski, warszawski radny PiS zamieścił na Twitterze kilka wpisów. W każdym, niecenzuralnymi słowami atakuje rząd i prezydenta. "Cywilny boeing jest przygotowany do lądowania na brzuchu a bombowiec TU154 nie wytrzymuje zderzenia z brzozą tak?!!!!!!" - napisał, jak twierdzi gazeta.pl, do Pawła Grasia radny. Po chwili dodał - "a teraz te szuje z PO będą piały jaki to wielki sukces ryżego" - zauważa gazeta.pl

Polityk skomentował też gratulacje, które prezydent złożył bohaterskiej załodze. "Miała być konf LOT ale to bydle musi sie podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu" - napisał, jak twierdzi gazeta.pl Maciej Maciejowski. "Opóźnienie merytorycznej konferencji LOT aby mógł się lansować Komorowski to skandal" - pisał w internecie polityk. To nie koniec jego działalności. "Komorowski stracił okazję by siedzieć cicho i wstydzić się w skrytości ducha. W następnych dniach zobaczymy jak normalnie bada się wypadki lotnicze, jak nie działa się pod dyktando Kremla" - zauważył.

Internauci nie zostawili na nim suchej nitki, więc radny zaczął się tłumaczyć - pisze gazeta.pl. "Nie kumam, napisałem <<bydle>> i <<Pajac>> a pół netu pomyślało o urzędującym prezydencie... ciekawe signum temporis :-)" -napisał.

Źródło: gazeta.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
 • bob
 • 01.11.2011 21:27

tylko miernota daje się kontrolować miernotom

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 01.11.2011 19:19

czyt Dzisiaj 18;44.Dziwisz sie?Efekt specyficznego podawania wiadomosci przez media.Kazda wiadomosc opatrzona jest stosownym komentarzem.I juz nie trzeba samemu myslec, usluzny dziennikarz z TVNu podpowiedzial nam co mamy myslec.Ten mentorski ton jest wszechobecny w czolowych mediach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kombatantka
 • Kombatantka
 • 01.11.2011 19:13

OK. Sorry .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.11.2011 19:08

Nie, nieprawda. Nie nawiązuj do mojej osoby, bowiem wyciągasz błędne wnioski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kombatantka
 • kombatantka
 • 01.11.2011 19:02

Wpierw Martyński kasował moje wpisy a teraz jesteś Pan jako dyżurny redaktor .Prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.11.2011 18:55

Nadal nie rozumiem, "kombatantko", dlaczego podcierasz się moim nazwiskiem. Proszę o wyjaśnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kombatantka
 • Kombatantka
 • 01.11.2011 18:49

WYJAŚNIAM .
Ten był pierwszy dzisiaj mój wpis (kombatantka Dzisiaj 11:23 (01.11.11 rok)
KOMU TAK BAREDZO ZALEŻY BY DZISIAJ I TO 1 LISTOPADA Kaczyńskiego ( z tym bezczelnym uśmiechem ) nam pokazywać ??!!KOMU ?????
Ten temat , ten drażliwy temat podawać i to w kontekście Kaczyńskich(Rajmunda , Jadwigi) ?k
Komu zależy abyśmy wspominali swych bliskich , którzy zostali zamordowani przez władzę ludową a Kaczyńscy podobno Akowcy mieli się doskonale !!!
Wiele rodzin straciła swych bliskich i nigdy już ich nie zobaczy la po konfrontacji !Z KIM , KTO ICH ZDRADZAŁ , NA TYCH KONFRONTACJACH ?!!!!
My rodziny cierpieliśmy bied i mieliśmy podkładane same kłody pod nogi a KACZYŃSCY ŻYLI PONAD STAN I TO Akowcy wPRLu!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 01.11.2011 18:44

Jeżeli w PO są takie elementy jak e, S. Kan,J. Makieła, szychlińska i im podobni to jest miernota do potęgi n-tej. Popatrzcie na to co piszecie a zobaczycie swoją głupotę. Zastanawiające jak ludzie, którzy zarzucają innym głupotę i miernotę, chamstwo sami zachowują się jak debilowaci intryganci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.