Facebook Google+ Twitter

Prof. Wielomski: Ziemkiewicz to żołnierz Kaczyńskiego

Rafał Ziemkiewicz jest jednym z największych krytyków Jarosława Kaczyńskiego wśród prawicowych publicystów. Jednak w środowisku "Najwyższego Czasu" uchodzi za zdrajcę, który sprzedał się PiS-owi."Nowoczesny endek" żołnierzem Kaczyńskiego?

Doskonale ten pogląd przedstawił współpracownik "Najwyższego Czasu" prof. Adam Wielomski: "W odróżnieniu od wielu prawicowców w Polsce, nigdy nie zachwycałem się pisarstwem Ziemkiewicza. Uważam go za publicystę płytkiego, którego deklaracje różnią się od rzeczywistych intencji. To publicysta pozujący na "niezależnego", gdy w rzeczywistości jest dziennikarskim żołnierzem Jarosława Kaczyńskiego."- powiedział w wywiadzie dla portalu konserwatyzm.pl.

Co ciekawe w dalszym wywodzie mówi dokładnie to samo co napisał Ziemkiewicz: między innymi stwierdził, że PiS nie jest prawicą i wywodzi się z tego samego kręgu kulturowego co Michnik( Ziemkiewicz napisał kiedyś, że Kaczyński ukradł Polsce prawicę) Zresztą prof. Wielomski bezpośrednio się do tego przyznał; powiedział tak: "Niestety, Ziemkiewicz ma wielki udział w skutecznym dokonaniu tej manipulacji, choć sam niegdyś pisał (z czym się zgadzam), że Kaczyński powinien był walczyć o polityczne przywództwo nad Unią Demokratyczną."- podkreślił profesor.

O jaką manipulację chodzi? Ziemkiewicz twierdzi, że w polskiej polityce podział na lewicę oraz prawicę jest specyficzny- prawicą są antykomuniści, a lewicą komuniści. Według Wielomskiego jest to podział fałszywy: "Aby ukryć to polityczne szalbierstwo politycy PiS i sympatyzujący z tą partią publicyści (sami siebie zwący, nie wiedzieć czemu, mianem "niezależnych") dokonują na naszych oczach gigantycznej manipulacji zastępując słowo "prawica" terminem "antykomunizm", a "lewica" słowem "komunizm". W ten sposób powstaje łże-prawica, która twierdzi, że socjalista może być prawicowy, gdyż jest antykomunistą, a autentyczny prawicowiec może stać się – odwrotnie – lewicowcem, gdyż np. z rozsądku kolaborował z PRL-em.- powiedział.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niezależnie czyim żołnierzem jest red. Ziemkiewicz, to jest on przede wszystkim wielkim patriotą, chorym na Polskę.
Zawziętym krytykiem post komunistycznej Polski , orędownikiem głębokich zmian.
Jeśli go krytykują , tzn. że red. Ziemkiewicz jeżdżąc po kraju, wygłaszając prelekcje, robi dobrą robotę.
Chwała mu za to! Wiem że wielu słuchaczy po każdej takiej prelekcji(wykładzie), ludzie pytają kiedy znowu powróci, by podzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Takich ludzi nam trzeba.
Przez takich jak red. Ziemkiewicz, III RP została ostatecznie zaorana ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.