Facebook Google+ Twitter

Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-14 13:44

7-8 stycznia w hotelu „Jan” w Wojcieszycach odbędzie się konferencja organizowana w ramach projektu „Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem”.

7-8 stycznia w hotelu „Jan” w Wojcieszycach odbędzie się konferencja organizowana w ramach projektu „Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem”. Organizatorem jest DCDNiIP (Dolnośląskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu). Projekt został objęty patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Marka Łapińskiego i adresowany jest do dolnośląskich urzędników samorządowych. Przedsięwzięcie składa się z 6 dwudniowych konferencji oraz 10 edycji 100-godzinnych szkoleń. Łącznie, w ciągu prawie dwóch lat trwania projektu, w konferencjach i szkoleniach weźmie udział 450 uczestników. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji dolnośląskich urzędników a poprzez to poprawę jakości obsługi interesantów. Całe przedsięwzięcie jest współfinansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu województwa dolnośląskiego. Najbliższa konferencja poświęcona będzie tematyce „Marketing i promocja regionu”.

Cele projektu

Chęć efektywnego gospodarowania środkami budżetowymi oraz konieczność stałego podnoszenia jakości pracy urzędników, skutkuje koniecznością ustawicznego kształcenia się i uzupełniania posiadanych kwalifikacji przez kadrę kierującą pracą urzędów. Projekt "Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem" ma na celu poprawę jakości usług świadczonych przez administrację samorządową Dolnego Śląska poprzez poprawę organizacji pracy i wzrost kompetencji zawodowych urzędników. Organizatorom projektu zależy również na poprawie komunikacji społecznej oraz współpracy transgranicznej mieszkańców, władz Dolnego Śląska i Ukrainy.

Organizacja

Projekt zakłada organizację sześciu konferencji regionalnych oraz dziesięciu edycji szkoleń dla kadry zarządzającej dolnośląskimi urzędami - gmin, miast, starostw i urzędu marszałkowskiego, w których zajęcia będzie prowadzić profesjonalnie przygotowana kadra o uznanych kwalifikacjach. Cykl konferencji i szkoleń ma na celu zachęcenie do dokonania zmiany, w oparciu o sprawdzone doświadczenia z wysoko rozwiniętych krajów europejskich oraz podniesienie jakości usług świadczonych przez polskie urzędy na rzecz swoich obywateli, zgodnie z oczekiwaniami edukacyjnymi dolnośląskich urzędników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.