Facebook Google+ Twitter

PROFESJONALNE POMAGANIE – DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-23 09:34

21 listopada obchodzony jest w całej Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Prezydent Sopotu spotkał się przedstawicielami instytucji i organizacji, które pomagają osobom potrzebującym.

Spotkanie rozpoczęła scenka przygotowana przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie pokazująca istotę pracy socjalnej. Pomagać tak, aby motywować do pracy nad sobą i zmiany swojego życia, wspierać a nie wyręczać – to główne zasady, którymi kierują się pracownicy socjalni.

Prezydent Miasta Sopotu Pan Jacek Karnowski oraz Wiceprezydent Pani Joanna Cichocka Gula podziękowali za codzienny trud i ciężką pracę na rzecz osób potrzebujących - niesamodzielnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz złożyli najlepsze życzenia: spełnienia w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

Podczas spotkania Prezydent wręczył wyróżnienia osobom, które poprzez swoje zaangażowanie wprowadzają nową jakość pracy w pomocy społecznej oraz wykazują się wielkim profesjonalizmem. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie, Domu Dziecka „Na Wzgórzu” oraz sopockiego MOPS-u. Prezydent Sopotu wręczył również tytuł „Opiekunka Środowiskowa Roku” – jest to jedyne w Polsce wyróżnienie przyznawane opiekunkom środowiskowym, w dowód uznania za ich pracę na rzecz osób starszych i niesamodzielnych.

Wśród zaproszonych gości znalazły się także organizacje pozarządowe, które współpracują z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie. Podziękowania za współpracę wręczyła Pani Anna Jarosz - dyrektor sopockiego MOPS-u, która podkreśliła, że Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich osób, które działają w systemie pomocy społecznej. Praca każdego z Państwa jest niezwykle ważna i pozwala skutecznie pomagać osobom potrzebującym wsparcia – mówiła dyrektor MOPS-u.

Spotkanie uświetnił swoim występem zespół wokalny ze środowiskowego Domu Samopomocy Ośrodka Adaptacyjnego MOPS w Sopocie oraz seniorzy z Sopockiego Centrum Seniora.

Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony corocznie 21 listopada, ustanowiony został w wyniku dostrzeżenia i docenienia ogromu pracy, wykonywanej przez pracowników w różnych instytucjach pomocowych. Dzień Pracownika Socjalnego wprowadził w Polsce zapis ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r.
(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.