Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28215 miejsce

Profesor Bartoszewski jest autorytetem także w Niemczech

W ubiegły piątek w Krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej im ks. Józefa Tischnera odbyła się konferencja z okazji 60. rocznicy konstytucji RFN. Wśród prelegentów znaleźli się: Alfred Grosser, Rita Sussmuth oraz Władysław Bartoszewski.

Jarosław Gowin / Fot. Marcin TrzeplaO godzinie 9 w auli Wyższej Szkoły Europejskiej rozpoczęła się trwająca ponad osiem godzin konferencja, w której udział wzięli przedstawiciele byłych władz niemieckich oraz wybitni profesorowie zarówno z Polski, jak i Niemiec. Otworzyło ją krótkie przemówienie Jarosława Gowina, który jako Rektor WSE przywitał zgromadzonych gości oraz zaprezentował sylwetki prelegentów.

- Okazją do naszego spotkania jest wydarzenie, które na trwałe zmieniło losy naszego kontynentu. Wydarzenie, które zmieniło losy Europy na lepsze. Wydarzeniem tym było powstanie Republiki Federalnej Niemiec - mówił poseł.

Thomas Gläser / Fot. Marcin Trzepla- Konstytucja wyznaczyła nowe standardy, modelowe rozwiązania konstytucyjne w Europie. Sięgają po nie do dziś prawodawcy innych państw demokratycznych, choćby politycy włoscy, którzy wzorem niemieckim reformują system podatkowy. Uczczenie 60. rocznicy jest wyrazem solidarności i uznania dla społeczeństwa obywatelskiego w Niemczech. Społeczeństwa, które pomimo obarczenia hipoteką dramatycznej historii stworzyło najbardziej stabilną demokrację w Europie - ciągnął Jarosław Gowin

Po zakończeniu przemówienia zaproszony do mikrofonu został dr Thomas Gläser, który w paru słowach przypomniał więzi łączące kraj niemiecki z Krakowem. Dla wielu słuchaczy najciekawszym momentem w całej konferencji były oczywiście przemówienia zaproszonych z innych krajów gości - prof. Rity Süssmuth oraz dr Alfreda Grossera.
Alfred Grosser / Fot. Marcin TrzeplaIch sylwetki przypomniał Stephan Raabe, Dyrektor Fundacji Konrada Adenauera w Polsce, która to od wielu lat pomaga Polsce w najtrudniejszych zadaniach politycznych, takich jak członkostwo w NATO, Unii Europejskiej, a dziś koncentruje się na budowaniu społeczno-gospodarczego ładu w Polsce.

- Prawdziwy autorytet nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech - mówił Raabe o prof. Bartoszewskim. - Być może powstanie kiedyś w Polsce chrześcijańsko-demokratyczna fundacja im. Władysława Bartoszewskiego. To byłaby naprawdę piękna sprawa - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Ona
 • Ona
 • 29.05.2012 10:16

Myślę, że niektórych tu zainteresuje poniższe ogłoszenie.. jest to praca jakby dla nich stworzona :
http://tablica.pl/oferta/zatrudnie-hejtera-ID199t1.html
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polaczek
 • Polaczek
 • 28.05.2012 22:37

@jerzym. napewno bał bym sie takiego rodaka jakim jest Mirosław Kraszewski a nie bal bym sie Niemca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to się dzieje, że w Niemczech dzień w dzień dyskryminuje się polskie dzieci i ich rodziców, zabrania się mówić i pisać w języku ojczystym, po polsku? Dlaczego jest to możliwe?

Premier RP, Donald Tusk, jego pełnomocnik Władysław Bartoszewski i minister Radosław Sikorski w takich "pojedynczych przypadkach" zgodnie milczą. Wiec Polaków w Niemczech się nadal dyskryminuje. Zabiera się bez podania powodu polskie dzieci do domów dziecka lub rodzin zastępczych na przymusowe niemieckie wychowanie. Zakazuje się im spędzania rodzinnych świat Bożego Narodzenia i języka Polskiego. Powody internowania dzieci podaje się rodzicom dużo później. W rozwiedzionych rodzinach prawo rodzicielskie przyznaje sie rodzicowi germanizujacemu polskie dziecko.

Żeby zrozumieć tę normalność polskiej dyplomacji i niemieckiej kultury należy sięgnąć do niemieckiego mentora polskiej szkoły dyplomacji, czyli Fundacji Adenauera, której polski szef, pan Stephan Raabe promuje w Polsce nie tylko niemiecka kulturę, o której pisze, ale również kłamstwo profesorskie tytułując pana Władysława Bartoszewskiego, który profesorem nie był i nie jest - profesorem. Pan Raabe przyznał wprawdzie dnia 24.09.2010 w skierowanym do mnie majlu, że pan Bartoszewski profesorem nie jest, "> Herr Kraszewski, bezüglich des offiziellen Professorentitels haben Sie wohl Recht, wie ich recherchiert habe. Herr Prof. Bartoszewski war "nur" Gastprofessor in Bayern.." , ale oszukuje nadal umyślnie czytelników publikacji KAS, wiedząc, ze profesorem gościnnym -"Gastprofessor" czyli wykładowcą a nie profesorem w Bawarii moze zostać osoba posiadająca co najmniej doktorski dorobek naukowy, którego pan Bartoszewski nie miał i nie ma) i nie wykreślił tego fałszywego tytułu pomimo mojego oficjalnego wniosku w tej sprawie.Pomimo wykreślenia fałszywej tytulatury panu Władysławowi Bartoszewskiemu przez niemiecki rząd. I pomimo tego, ze pan "profesor" przyznał się sam w niemieckim Dzienniku co do tego, że profesorem nie jest. Przyznał się po latach mamienia ludzi i urzędów fałszywym tytułem, wiedząc ze w Weimarze gdzie "profesorowi" przyznawano przez organizacje "Weimarer Dreieck e.V." nagrodę imienia Mickiewicza, czeka na "profesora" prokurator i Policja. W Niemczech takie "profesorowanie" podlega pod Kodeks Karny. Ten fałsz, kłamstwo profesorskie powielane jest w Polsce nie tylko przez KAS lecz również innych publikujących oszustów. Wiedząc ze taki właśnie ton nadaje modna w Polsce Fundacja Adenauera -KAS, oraz premier Tusk.

Nie można się wiec dziwić temu, ze polska dyplomacja jest, jaką jest, skoro szkoła polskiej dyplomacji jaka jest Europejska Akademia Dyplomacji, we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera organizuje Europejskie Warsztaty Dyplomacji na kamieniu węgielnym kłamstwa założycielskiego pana "profesora" Władysława Bartoszewskiego,.

Były minister Spraw Zagranicznych, pan Władysław Bartoszewski, który jako pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego zwany również przez premiera Tuska umyślnie fałszywie profesorem, odmówił dyskryminowanym polskim rodzinom i ich dzieciom w Niemczech wszelkiej pomocy pozwala sobie na więcej. Zgodnie z zasadą samowoli urzędniczej "im mniej robie, tym więcej zarabiam na godzinę", nie odpisuje na oficjalne pisma, podobnie jak jego przełożony, pan premier Tusk oraz pani minister Julia Pitera, która moje trzy doniesienia o korupcyjnych w ich charakterze nieprawidłowościach urzędniczych przesłała bez udzielenia odpowiedzi do archiwum, zamiast je rozpatrywać. Pomijam tutaj łamanie prawa, które obliguje urzędnika do udzielenia odpowiedzi w określonym terminie. Urzędnik który nie potrafi zachować dyscypliny pracy, w terminie udzielić odpowiedzi na trzy pisma powinien otrzymać trzy nagany i zostać dyscyplinarnie zwolniony z powodu braku podstawowych kwalifikacji do pełnienia funkcji urzędnika.

Mirosław Kraszewski

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wszechpolak Dzisiaj 21:11
Czy Ty nie możesz tak komentować, jak na przykład @olek kan Dzisiaj 21:34
Z tego komentarza jasno wynika, co myśli i jak postrzega problem Władysława Bartoszewskiego, ale bez wulgaryzmów i wyzwisk. Koniecznie musisz ciskać wyzwiskami? Lepiej ci się zrobiło?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 28.05.2012 21:34

Bartoszewski-kipiący nienawiścią i geriatryczną jurnością ,myśli zapewne że tym imponuje młodym ,wykształconym z wielkich miast.Kiedy się mu uważniej przyjrzeć ogarnia człowieka odraza.Jakim cudem Niemcy wypuścili go z obozu "ze względu na zły stan zdrowia"?Ilu Żydów zaznało takiej łaskawości?Czy nikogo nie zastanawia skąd te względy u nazistów?Od dawna widać że bliżej mu do Niemców niż Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wszechpolak
 • Wszechpolak
 • 28.05.2012 21:19

Mirosław Kraszewski
Mirosław Kraszewski - Przenikliwy.Piszę o mało znanej patologii. Od stanu wojennego jestem głownie w Niemczech gdzie reaktywuje się od roku 2000 politycznie sterowaną kulturę i Eksport NEOkultury - Wiodącej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy języka polskiego

Jak śmiesz Niemiec Kraszewski nas pouczać. Nauczaj o wiodącej kulturze Niemiec hahahahahaha !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wszechpolak
 • Wszechpolak
 • 28.05.2012 21:11

TY sZWABIE TO ZNALAZLEM W NECIE O tOBIE....

Mirosław Kraszewski - Przenikliwy.Piszę o mało znanej patologii. Od stanu wojennego jestem głownie w Niemczech gdzie reaktywuje się od roku 2000 politycznie sterowaną kulturę i Eksport NEOkultury - Wiodącej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy języka polskiego ...

ZAJMIJ SIE KULTURA NIEMIEC TWOJEJ OJCZYZNY A NAS NIE POUCZAJ !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska-Niemcy: Wspólne oświadczenie Okrągłego Stołu podpisane

"12 czerwca 2011 w Warszawie zostało podpisane „Wspólne Oświadczenie Okrągłego Stołu w sprawie wspierania obywateli niemieckich polskiego pochodzenia i Polaków w Niemczech oraz niemieckiej mniejszości w Polsce, zgodnie z polsko-niemieckim Traktatem o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”.

"Okrągły stół” staje się ponownie synonimem plugastwa i zdrady narodowej, atrybutem targowicy.

W stylu Bartoszewskiego&CO, jego przyjaciół nie podniesiono nawet kwestii urzędowej i sądowej dyskryminacji, zakazów języka polskiego Polakom w Niemczech, dwudziestoletniego łamania dobrosąsiedzkiego traktatu, jednocześnie zapewniając za to stronie niemieckiej "dokonanie analizy naukowej niedemokratycznych praktyk PRL wobec obywateli polskich narodowości niemieckiej i bezpaństwowców tej narodowości".
Jak można się domyślać, nie tylko panowie z Konwentu i Rodła mają pochodzenie, które im pozwala a może nawet nakazuje dalej udzielać milczącego poparcia dla nadal trwającej dyskryminacji Polaków narodowosci polskiej.

Okragłostołowcy nie poczuwają się najwyraźniej powołani i zobowiązani, do reprezentowania Polaków w sprawie niedemokratycznych praktyk BRD wobec obywateli polskich narodowości polskiej. Chyba tylko z powodu własnego pochodzenia i własnej kultury. Inaczej nie potrafię sobie zapisów tego oświadczenia wytłumaczyć.


http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/9175/Wspolne_oswiadczenie_Okraglego_Stolu_podpisane.html

http://wpolityce.pl/view/13435/Wspolne_Oswiadczenie_polsko_niemieckiego__Okraglego_Stolu___w_sprawie_wspierania_mniejszosci___podpisane.html

http://wpolityce.pl/view/13444/Pilnuj_Polski__Na_co_naprawde_zgodzila_sie_Polska_podpisujac_dzisiejsze_polsko_niemieckie__Wspolne_Oswiadczenie_Okraglego_Stolu___.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

jerzym Dzisiaj 19:21
"Od takich wypowiedzi jak o frustratach czy dewiantach psychicznych,
o dyplomatołkach, o bydle.."
===============================
skoro obywatel Polski i obywatel Izraela w jednej osobie, i to niebylejaki, bo obywatel honorowy wypowiada się o Polakach w kategorii bydło i nie-bydło, trudno to odbierać inaczej niż najgorszą pogardę dla Polaków. Po prostu sie odkrył. Ja go poznałem jako najgorszego szkodnika niemieckiej Polonii, który w ostatnich negocjacjach polsko-niemieckich na temat Mniejszości Polskiej w Nimczech zrezygnowal z uzywania w negocjacjach terminu "Mniejszosc Polska".

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzs
 • krzs
 • 28.05.2012 19:29

@Miroslaw Kraszewski
Zboczeńcu odwal się od naszego POLSKIEGO BOHATERA O NASZEGO POLSKIEGO AUTORYTETU !
Znowu psycholu rozrabiasz !raus , paszol won , wy*e*rd*a*laj .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.