Facebook Google+ Twitter

Profesor Bralczyk ma wideobloga

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-18 10:34

Na wideoblogu prof. Jerzy Bralczyk będzie opowiadał o języku polskim, rządzących nim regułach i ewolucji jaką polszczyzna nieustannie przechodzi - zwłaszcza w dobie internetu.

www.mojageneracja.pl/4142 / Fot. screenJest to nie lada gratka dla osób interesujących się współczesnym językiem, bo jak wiadomo - jest on niezwykle czuły na najmniejsze nawet zmiany społeczne i kulturowe. Na blogu internauci będą mieli również możliwość zasięgnięcia porady co do swoich językowych wątpliwości, profesor Bralczyk wirtualnie doradzi we wszelkich kwestiach związanych z językiem polskim.

„Ja tu będę robił swoje ”wGady”, czyli będę wchodził ze swoimi komentarzami, czy to dotyczącymi Państwa problemów językowych, czy też tych problemów, które Państwo poruszą, czy też takich, które akurat mnie będą szczególnie, jak to się dzisiaj mówi – nurtowały” - zapowiada prof. Bralczyk.

W pierwszym odcinku cyklu wirtualnych wykładów zastanowimy się czy używanie dosadniejszych i mocniejszych zwrotów jest w pełni uzasadnione i czy warto sięgać po tą językową broń a jeśli warto, to kiedy jest to dopuszczalne.

Profesor zapowiada, że będzie nagrywał wideo tak często, jak to tylko będzie możliwe, nawet raz w tygodniu.
Nowy wideoblog jest dostępny pod adresem: www.mojageneracja.pl/4142 i jest kontynuacją wideobloga prowadzonego na stronach internetowych tygodnika „Polityka”.

Znany polski językoznawca od dwóch lat jest patronem wyjątkowej ogólnopolskiej akcji Gadu-Dyktando, a
także autorem tekstu dyktanda.

Adres wideobloga prof. Jerzego Bralczyka: www.mojageneracja.pl/4142
Nr GG prof. Jerzego Bralczyka: GG: 4142

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.