Facebook Google+ Twitter

Profesor Duch otrzymał propozycję objęcia stanowiska wiceministra

Nominację od minister prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej do objęcia stanowiska wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego otrzymał profesor Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

prof. Włodzisław Duch / Fot. archiwum UMKProf. Włodzisław Duch jest obecnie prorektorem ds. badań naukowych i informatyzacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Profesor w rządzie miałby odpowiadać za badania naukowe.

Propozycja skierowana do prof. Włodzisława Ducha na objęcie stanowiska wiceministra została wysunięta wprost ze strony minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

“W czasie obrad okrągłego stołu pani minister w przerwie do mnie podeszła i powiedziała, że ona przeprasza, że tak wprost do mnie mówi, ale potrzebny jest jej minister. Moja reakcja była taka, że za dużo rzeczy mam na głowie, żeby tak sobie po prostu zostawić i w związku z tym powiedziałem jej, że no tu mam laboratorium, tam mam katedrę, tutaj jestem prorektorem, tutaj mam magistrantów, doktorantów i całe życie i trudno mnie wyrwać z takiego środowiska. Więc raczej przestraszyłem się tego, co musiałbym zrobić, żeby móc objąć takie stanowisko. Ale pomyślałem parę dni, porozmawiałem z panem rektorem i pomyślałem, że skoro jest to tylko półtorej roku, bo tyle jest do wyborów, no to może się uda coś w tym czasie dobrego zrobić i trudno: porzucę wszystko i spróbuję.” - powiedział prof. Włodzisław Duch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.