Facebook Google+ Twitter

Profesor Magdalena Środa pisze do papieża i prosi o spotkanie

- Gender to ideologia, która od kilkunastu lat jest coraz bardziej modna, a nawet w ramach poprawności politycznej jest obowiązującą doktryną – powiedział do młodzieży, na wykładzie na temat ateizmu i gender, abp Marek Jędraszewski.

 / Fot. CC, Autor:Zorro2212Blisko dwa tygodnie temu metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski, podczas spotkania z młodzieżą w Pabianicach, wygłosił wykład na temat ateizmu i gender. - Gender to ideologia,, która od kilkunastu lat jest coraz bardziej modna, a nawet w ramach poprawności politycznej jest obowiązującą doktryną - powiedział arcybiskup.

Jak podaje Polskie Radio, reprezentantka Kongresu Kobiet Polskich, prof. Magdalena Środa razem z innymi członkiniami Kongresu, napisała list do papieża Franciszka o tym, że katolicki Kościół w Polsce, wykorzystuje w nieuczciwy sposób ideologię gender. Zdaniem pani profesor, Kościół w Polsce uprawia "bezprecedensową akcją nienawiści", która całkowicie nie jest zgodna z zasadami chrześcijaństwa oraz z tym, co głosi papież Franciszek. List zawiera również prośbę prof. Środy do Franciszka o spotkanie.

Członkinie Kongresu Kobiet Polskich wierzą bardzo mocno w to, że papież Franciszek pochyli się nad sprawami, o których piszą autorki listu. Dobitnym wyrazem kościelnej ideologii gender w naszym kraju było wystąpienie metropolity łódzkiego na niedawnym spotkaniu z młodzieżą w Pabianicach.

Metropolita łódzki zaakcentował w wykładzie, że gender dąży do zniesienia naturalnych różnic między kobietą a mężczyzną, i – wobec tego - w tym sensie, stanowi zagrożenie dla instytucji małżeństwa i rodziny. Jak mówił: Jest to ideologia, szalenie niebezpieczna, która prowadzi do śmierci danej cywilizacji. Jest to też teoria coraz bardziej przyjmowana, czy może nawet narzucana - w Europie i Stanach Zjednoczonych - podkreślił abp Jędraszewski.

Po wykładzie, słowa arcybiskupa skomentowała na łamach "Gazety Wyborczej", prof. Magdalena Środa. - Mam nieodparte wrażenie, że gdzieś w sferach polityczno-kościelnych, istnieje ośrodek propagandy, który ciężko pracuje nad produktem o nazwie 'ideologia gender', tylko w celu krytykowania go – napisała w komentarzu.

Profesor Środa podkreśla, że prawdą jest, iż studia gender są obecne we wszystkich rozwiniętych krajach cywilizacji Zachodu, a potępiane są, np. w krajach muzułmańskich, w których tradycyjna struktura społeczna, opiera się na pełnej – prawnie i duchowo usankcjonowanej - dominacji mężczyzn nad kobietami. Może, w istocie słowo 'gender' znaczy coś innego, niż to, co "Kościół powszechnie dziś krytykuje" - podsumowała w gazecie, prof. Magdalena Środa.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.