Facebook Google+ Twitter

Profesor oskarżany o homofobię "uniewinniony"

- Wypowiedź prof. Nalaskowskiego o kompetencjach homoseksualnych rodziców nie stanowi przestępstwa i mieści się w ramach prawa do krytyki – orzekł Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy. Pedagog naraził się środowiskom gejowskim dwa lata temu.

 / Fot. A. NalaskowskiDziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu zareagował na protesty aktywistów z organizacji homoseksualnych, którym nie podobała się decyzja senatu w sprawie poprawek do ustawy z 28 kwietnia 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Prof. Aleksander Nalaskowski stwierdził, że homoseksualizm się reprodukuje, a proponowane zmiany w rodzinnych domach dziecka, to tworzenie przestrzeni dla reprodukcji homoseksualizmu.

- Rodzice homoseksualni – uważa pedagog - tworzący dom dziecka, nie są w stanie przekazać dziecku w procesie wychowania, właściwego wymiaru życia seksualnego człowieka. Ten wymiar będzie zawsze wymiarem spaczonym, wymiarem chorym – powiedział.

Nalaskowski dziwił się: - Jeżeli przed udzieleniem prawa do prowadzenia rodzinnego domu dziecka, robi się rozmaite badania w celu rozpoznania takich rodziców: czy mają dobre warunki, czy nie są alkoholowi itp. To warunek normalności seksualnej jest pierwszorzędnym warunkiem i jeżeli go uchylimy, to możemy uchylać także wszystkie inne.

Pracownia Różnorodności, organizacja LGBT podjęła kroki prawne przeciwko uczonemu zaraz po opublikowaniu jego stanowiska w sprawie rodzicielstwa homoseksualnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

"właściwego wymiaru życia seksualnego człowieka" - woda na młyn nowych bolszewików

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, które zdanie profesora razi twoją wrażliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...nie stanowi przestępstwa i mieści się w ramach prawa do krytyki.../

Słusznie.
Ta "cnota" krytyki ma się nie bać. Oby i inne równym brakiem strachu się wykazały, nie szukając schronienia za kodeksem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z wyroku się cieszę (jako przeciwnik cenzury), ale z wypowiedzi tego pana już nie. Nad przepaścią śmierci powinien podać rękę Puryszkiewiczowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A szkoda !
Ten pan znany jest z niewybrednego języka . Braku poszanowania"innych "ludzi .Kilka tysięcy wpłaty na Domy Dziecka dobrze by mu zrobiło.
Stały recenzent w tzw mediach niepokornych , cóż się dziwić ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie powinno odnosić się tylko do opieki zastępczej lub dzieci przysposobionych, ale także do dzieci biologicznych osób homoseksualnych. Homoseksualność wyklucza sprawowanie prawidłowej opieki, także nad dziećmi biologicznymi, bo nie daje możliwości przekazania im wzorców zachowań seksualnych zgodnych z płcią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.