Facebook Google+ Twitter

Profesorowie i naukowcy krytykują maturę z języka polskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 13:44

Wybitni naukowcy krytykują sposób oceniania nowej matury z języka polskiego. Intelektualiści wystosowali list otwarty do minister edukacji Katarzyny Hall. Apelują w nim o zmianę klucza, według którego sprawdzane są matury.

Sygnatariusz listu - filozof i wykładowca akademicki profesor Marcin Król podkreślił, że obecny sposób oceniania prowadzi wręcz do dewastacji samodzielnego myślenia uczniów i nie przygotowuje ich do studiów.
Pisarz Antoni Libera, na prośbę "Dziennika" wziął udział w eksperymencie i napisał pracę maturalną. Została ona - jako anonimowa - nisko oceniona przez egzaminatora i prawdopodobnie autor nie dostałyby się na polonistykę. Libera podkreślił, że przy sprawdzaniu prac literackich nie można stosować szablonu.
Pod listem podpisała się również była wiceminister edukacji Irena Dzierzgowska - współautorka nowej matury. Według niej trzeba zmienić sposób oceniania prac, bo klucz się się nie sprawdził.
Pod listem podpisali się między innymi profesorowie: językoznawca Jerzy Bralczyk, historyk Andrzej Paczkowski i politolog Jadwiga Staniszkis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.