Facebook Google+ Twitter

Profil "Obywatele decydują" zablokowany przez Facebook'a!

Facebook zablokował jedną z nielicznych inicjatyw, która pozwala każdemu obywatelowi patrzeć władzy na ręce. Profil miał ponad 41 tysięcy polubień. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w proces stanowienia prawa.

Zrzut ze strony obywateledecyduja.pl / Fot. obywateledecyduja.plProjekt "Obywatele decydują" ruszył na początku 2012 roku z inicjatywy Instytutu Spraw Obywatelskich. Głównym celem i zadaniem projektu jest usprawnienie jednego z najważniejszych narzędzi demokracji bezpośredniej, jakim jest Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza oraz zwiększenie zaangażowania obywateli w proces stanowienia prawa.

Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich Rafał Górski poinformował w sobotni wieczór za pomocą Twittera, że Facebook zbanował profil "Obywatele decydują" mający ponad 41 tysięcy polubień. Rafał Górski oraz inne osoby blisko związane z inicjatywą obywatelską wyraziło swoje zdziwienie i oburzenie zaistniałym faktem. Na chwilę obecną nie wiadomo czym kierował się popularny serwis społecznościowy decydując się na blokadę konta. Prezes ISO wystosował już odpowiednie zapytanie do administracji Facebook'a celem wyjaśniania sytuacji.

Zrzut z twitter.com / Fot. twitter.com


"Obywatele decydują, to jedna z najbardziej obywatelskich inicjatyw, które powstały w ostatnim czasie. Dotychczasowe projekty i działania dotyczyły m.in. przywrócenia dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli, nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, świadomego rodzicielstwa, ograniczenia korzystania w handlu z bezpłatnych jednorazowych torebek foliowych, zmiany ustawy o Karcie Nauczyciela oraz zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.