Facebook Google+ Twitter

Profilaktyka a Sztuka

17 czerwca w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, w ramach projektu Profilaktyka a Sztuka, uruchomiona została strona internetowa w całości poświęcona profilaktyce i pomocy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom.

Na stronie znajdują się między innymi opisy działań podejmowanych w Rudzie Śląskiej w ramach projektu Profilaktyka a Sztuka (PaS), którego autorem jest komisarz Krzysztof Piechaczek. Ponadto poprzez stronę wszyscy potrzebujący pomocy mogą uzyskać fachową poradę policjanta, księdza, pedagoga czy psychologa. Jak zapewnia komisarz Piechaczek na łamach Dziennika Zachodniego (nr 141 z dnia 18.06.2009 r.): - Można do nas się zwracać z każdym problemem, zarówno dotyczącym sytuacji w domu, w szkole, grupie rówieśników czy wewnętrznych rozterek, których dorastającej młodzieży przecież nie brakuje. Pocztę internetową sprawdzamy każdego dnia. Specjaliści doświadczeni w pracy z młodzieżą czekają.

Profilaktyka a Sztuka posiadając Certyfikat „Wspiera nas PaT” realizuje i dostosowuje do lokalnych potrzeb cele i metodologię programu Profilaktyka a Teatr / Fot. http://www.pas.slaska.policja.gov.pl/Projekt Profilaktyka a Sztuka jest częścią szerszego programu Profilaktyka a Teatr (PaT), będącego poszukiwaniem dróg dotarcia do odbiorcy (w szczególności do młodych ludzi i ich rodziców), nie tylko poprzez słowo, ale także poprzez teatr i obraz, w których oprócz słowa jest jeszcze muzyka, światło i forma, co zdaniem autora programu Profilaktyka a Teatr Grzegorza Jacha , wszystko razem wzięte powinno bardziej uderzać w emocje odbiorców niż tylko ulotka. Projekt Profilaktyka a Sztuka posiadając Certyfikat „Wspiera nas PaT” realizuje i dostosowuje do lokalnych potrzeb cele i metodologię programu Profilaktyka a Teatr. Obejmuje cztery związane ze sobą obszary: działanie, informację, edukację oraz akcję, których szczegóły omówione zostały na stronie internetowej PaS . Główne cele projektu PaS to:
- Inspirowanie młodzieży, dorosłych, instytucji rządowych, samorządowych oraz stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego do "wspólnoty działań" na rzecz przeciwdziałania i zapobiegania dysfunkcjom społecznym,
- Przeciwdziałanie i zapobieganie dysfunkcjom społecznym przy użyciu dramy, teatru oraz innych form przekazu artystycznego.
Cele PaS realizowane są między innymi w szkołach podczas wywiadówek, gdyż wówczas można największą ilość rodziców spotkać, by przekazać im w sposób jasny i przystępny, za pomocą specjalnie opracowanych spektakli profilaktycznych, treści dotyczące zagrożeń / Fot. http://www.pas.slaska.policja.gov.pl/Cele te realizowane są między innymi w szkołach podczas
wywiadówek, gdyż wówczas można największą ilość rodziców spotkać, by przekazać im w sposób jasny i przystępny, za pomocą specjalnie opracowanych spektakli profilaktycznych, treści dotyczące zagrożeń jakie czyhają na ich dzieci. Jakże często rodzice stają w bezradności wobec zachowań młodzieży. W obliczu zagrożeń, których zasięg nieustannie rośnie i się rozwija, dotykając coraz to młodsze dzieci, każda tego typu inicjatywa jest ważna, godna uwagi i naśladowania. Warto więc narzekanie na szerzące się zło zamienić na wspieranie wartościowych inicjatyw, mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom oraz podejmowanie działań w kierunku zapobiegania ich powstaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.