Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na 15 i 16 kwietnia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i środkowa będzie pod wpływem klina wyżowego. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu niżów znad północnego Atlantyku, północnej Rosji i Morza Czarnego. Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżowego, w tej samej dość chłodnej i wilgotnej masie powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

W piątek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temp. maks. od 6 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej, 11 st. na wschodzie i na południu, do 14 st. na zachodzie, na Podhalu około 5 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na Podhalu początkowo zanikające przelotne opady deszczu ze śniegiem, miejscami - głównie na południu i nad morzem - mgły. Temp. min. od -2 st. na Suwalszczyźnie do 1 st. na zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na Wybrzeżu i Pomorzu po południu wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Temp. maks. od 12 st. na północnym wschodzie i lokalnie na Wybrzeżu, 14 st. na południowym wschodzie, do 17 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, zmienny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.