Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na czwartek

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-01 15:54

W nocy Polska będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami nad Białorusią i zachodnią Rosją, z północy będzie napływać polarno-morska masa powietrza.

PROGNOZA DLA EUROPY NA CZWARTEK / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEKW nocy we wschodniej połowie kraju oraz na Śląsku zachmurzenie duże lub całkowite, nad ranem miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, miejscami umiarkowane (do 15mm), a w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim oraz na wschodzie mazowieckiego opady umiarkowane, miejscami duże (od 10mm do 20mm, lokalnie 30mm). Wysoko w Tatrach opady śniegu, okresami intensywne. Miejscami podczas opadów i zamgleń widzialność ograniczona do słabej. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu okresami wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 do 10 stopni Celsjusza, a na Kaszubach i w kotlinach górskich od 6 do 8 stopni Celsjusza. Nad samym morzem od 11 do 14 stopni Celsjusza. Wiatr północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, jedynie we wschodniej części Wybrzeża wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty.

W ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w zachodniej połowie kraju rano miejscami rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu i na wschodzie kraju miejscami opady umiarkowane. Na północy kraju lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14 do 17 stopni, jedynie na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Podhalu od 12 do 14 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na północy kraju północno-zachodni i północny. We wschodniej części Wybrzeża wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.