Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Idzie lato!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-23 07:54

W końcu kwietnia promienie słoneczne dostarczają nam już tyle energii, ile porównywalnie w połowie sierpnia. Najbliższy tydzień przysporzy nam pełni letnich wrażeń.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielPrzez kilka ostatnich tygodni stacjonarny wyż znad Wysp Brytyjskich zapewniał nam regularne dostawy chłodnego powietrza z północnego-zachodu. Ostatni tydzień przyniósł zmiany.

Miejsce wyżu nad Wielką Brytanią zajął rozległy niż. On również nie wykazuje chęci do gwałtownego przemieszczania się. To dobra wiadomość, bo dzięki temu niżowi, do Polski zaczyna napływać powietrze z południowego-zachodu i południa. Będzie więc ciepło.

Na wschód od Polski zaczyna umacniać się wyż rosyjski, który wspomaga dostarczanie do nas ciepłego powietrza. Wyże stacjonują też nad Środkowym Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. Taka sytuacja baryczna powinna utrzymać ciepłą (choć nie zawsze upalną) pogodę w perspektywie najbliższych dwóch tygodni.

W nadchodzącym tygodniu, po nieco chłodniejszym początku, możemy spodziewać się dalszego wzrostu temperatury. W poniedziałek opady deszczu zarówno na Mazowszu, jak i nieco później na Mazurach. W strefie opadów temperatura spadnie do 10-12 st. C. Poza strefą opadów 12-14 st. C. W nocy 4-6 st. C. Wtorek i środa 15-17 st. C w dzień. Wtorkowa noc jeszcze zimna 3-4 st. C, ale w środę już cieplej w nocy 6-8 st. C (cieplej na Mazowszu).
Właściwe ocieplenie nadejdzie w czwartek, wraz ze słabym frontem ciepłym.
Noc czwartkowa jeszcze chłodna (5 st. C), ale w dzień wzrost temperatury do 18-20 st. C. Od piątku w nocy temperatura przekroczy 10 st. C, a w dzień 22-23 st. C.

Weekend bardzo ciepły. W sobotę temperatura 24-26 st. C i bez opadów. W nocy 12-13 st. C. W niedzielę około południa powinny przejść burze i front chłodny. Temperatura spadnie na Mazurach do 16 st. C, na Mazowszu jeszcze 21-23 st. C. W poniedziałek dalsze ochłodzenie i spadek temperatury do 12-14 st. C na Mazurach i 18-20 st. C na Mazowszu. W nocy 5-8 st. C. Przelotne opady. Wiatr słaby do umiarkowanego z kierunków południowych. Opady w poniedziałek, środę i niedzielę. Przeważnie burzowe.
(Bohdan Mierzwiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.