Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Wiosna nadchodzi z południa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-10 10:35

Święta, święta i po świętach. Pogoda przypomniała nam, że "kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy trochę lata". No to pora teraz na trochę lata. Tym razem wygrani będą mieszkańcy wschodniej części Polski.

W świątecznej pogodzie namieszał niż znad Litwy i Białorusi. Sprowadził on do nas chłodne powietrze i w niedzielę zapewnił paskudną pogodę. To już za nami.
Kwietniowa pogoda pozostanie jednak zmienna.

Poszerza się strefa obniżonego ciśnienia znad Skandynawii - w kierunku południowym. Wyż Azorski wycofał się znad Wielkiej Brytanii nad Środkowy Atlantyk. Wyż Rosyjski również pozostaje daleko na wschodzie. Będziemy przeważnie pod wpływem płytkich obszarów niskiego ciśnienia. Co jednak ważne, dzięki temu, że zeszły one na południe, uruchomią dopływ do nas ciepłego powietrza znad Morza Śródziemnego. Będzie to w najbliższym tygodniu powodem ciepłej pogody we wschodniej połowie Polski.

Jeszcze we wtorek i środę możliwe przymrozki do -3 st. C na Mazurach. Od czwartku nocne temperatury na Mazurach będą w okolicach 3-5 st. C, a na Mazowszu 5-7 st. C. Wreszcie na dobre uruchomi to wegetację roślin.

W dzień, we wtorek i środę 11-12 st. C na Mazurach, do 14 st. C na Mazowszu. Od czwartku wyraźnie cieplej. Do soboty powinniśmy cieszyć się z 15-17 st. C na Mazurach i 17-19 st. C na Mazowszu.

W niedzielę i poniedziałek pogorszenie pogody - zwłaszcza na Mazowszu, wzrost zachmurzenia i 3=4 stopnie chłodniej. Słabe opady deszczu możliwe z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek. Prawdopodobnie nadejdą z południa Polski wraz z niżem znad Morza Śródziemnego.
(Bohdan Mierzwiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.