Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3796 miejsce

Prognoza pogody na niedzielę: nadal będzie padać

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-08 18:23

W niedzielę Polska pozostanie w wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Temperatura maksymalna od 19 do 28 stopni Celsjusza. Lokalnie prognozowane są burze z gradem i porywistym wiatrem.

Prognoza pogody na niedzielęW ciągu dnia zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Miejscami burze, zwłaszcza na Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, na Kujawach i wschodnim Pomorzu. Możliwy grad. Temperatura maksymalna od 19, 20 stopni Celsjusza na Pomorzu, Wybrzeżu oraz na Dolnym Śląsku, 22, 24 stopnie w centrum, do 28 stopni Celsjusza na Podlasiu i na wschodzie Mazowsza. W rejonach podgórskich temperatura maksymalna około 19 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich tylko w czasie burz dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h.


Ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - ważne do dnia 9 sierpnia, do godz. 13Województwo dolnośląskie i lubuskie. W ciągu najbliższej doby dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego spowodowane przemieszczaniem się fali powodziowej wystąpią na Nysie Łużyckiej poniżej Zgorzelca (w Przewozie i Gubinie) oraz na Bobrze poniżej zbiornika Pilchowice i na Kwisie poniżej zbiornika w Leśnej. Stany wody powyżej stanu alarmowego z tendencją opadania występują na Nysie Łużyckiej do Zgorzelca i na jej dopływach Miedziance, Czerwonej Wodzie i Witce, na dopływach Kaczawy - Czarnej Wodzie i Skorej oraz w dolnym odcinku Kamiennej (dopływie Bobru). Prognozowane opady deszczu mogą lokalnie spowodować ponowne niewielkie wzrosty stanów wody w rzekach górskich i podgórskich.

Województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie. W ciągu najbliższej doby na Jeziorze Rajgrodzkim i Kanale Giżyckim przewiduje się tendencję spadkową poziomu wody w strefie stanów wysokich, przy przekroczonych stanach ostrzegawczych.

Województwo wielkopolskie. W związku ze zwiększonym odpływem ze zlewni Gwdy spowodowanym wystąpieniem wysokich opadów, prognozowane są wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych. Na wodowskazach Ptusza i Piła możliwe przekroczenie stanów alarmowych. Na wodowskazie w Białośliwiu prognozowany jest wzrost stanów wody w strefie stanów ostrzegawczych.

Województwo kujawsko-pomorskie. W zlewni górej Noteci, w najbliższych dniach prognozowane jest utrzymywanie się stanów wód w strefie stanów wysokich. Stany ostrzegawcze przekroczone będa na wodowskazie Pakość i Białośliwie, natomiast na na wodowskazie w Nakle Zachód utrzymywać się będa stany powyżej stanu alarmowego.

Województwo pomorskie. W ciągu najbliższej doby na dolnym odcinku Wierzycy, przewidywany jest utrzymywanie się stanów wody w strefie stanów wysokich. Na wodowskazie Brody Pomorskie prognozowany jest wzrost stanów wody w strefie stanów ostrzegawczych z mozliwości osiągnięcia stanu alarmowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.