Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na piatek 3 września

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-02 18:36

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem rozpogodzenia. W południowo-wschodniej części kraju i w górach zachmurzenie duże z przejaśnieniami.

Prognoza pogody na piątekMapa temperatur dla Europy na piątek / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki WodnejTemperatura minimalna od 5 do 9 stopni Celsjusza, tylko na południowym wschodzie od 8 do 10 stopni Celsjusza, a nad samym morzem od 9 do 11 stopni, lokalnie na Wybrzeżu 14 stopni Celsjusza. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty. We wschodniej części Wybrzeża wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h.

W dzień zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 14 do 17 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty. We wschodniej części Wybrzeża wiatr początkowo okresami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h.

OSTRZEŻENIA HYDROLOGICZNE IMiGWW ciągu najbliższych 3 dni na Odrze od Raciborza do Trestna będzie przemieszczać się fala wezbrania. Stany alarmowe zostaną przekroczone lokalnie do ok. 80 cm. Na odcinku od Brzegu Dolnego do Głogowa stany wody będą wzrastać lokalnie do stanów alarmowych. Na dopływach górnej i środkowej Odry stany wody mają tendencję opadającą, lokalnie w ujściowych odcinkach Oławy, Bystrzycy, Nysy Kłodzkiej mogą wystąpić wzrosty stanów wody. W wyniku opadów w dniu dzisiejszym i jutrzejszym lokalnie, na Pogórzu Sudeckim i w Sudetach mogą wystąpić ponowne wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

Województwo podlaskie. W ciągu najbliższej doby w zlewni Supraśli (stacja wodowskazowa: Sokołda i Fasty) w wyniku spływu wod opadowych spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody, powyżej stanów ostrzegawczych. Na Jegrzni w Rajgrodzie zaznaczy się tendencja spadkowa poziomu wody, przy przekroczonym stanie ostrzegawczym.

Wybrzeże wschodnie (woj. pomorskie). W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północnego i północno-zachodniego na wybrzeżu wschodnim spodziewany jest w ciągu najbliższej doby wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.