Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-01 18:22

Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze. Temperatura maksymalna od 22 do 31 stopni.

Mapa pogodowa. / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Prognoza pogody na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie oraz na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu, a lokalnie możliwe burze. Nad ranem na południu i wschodzie Polski, wystąpią mgły. Temperatura minimalna od 14 do 18 stopni Celsjusza, tylko w rejonach górskich chłodniej, od 11 do 13 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, na wschodzie zmienny, na zachodzie kraju umiarkowany przeważnie południowy. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Mapa synoptyczna. / Fot. Instytut Meteorlogii i Gospodarki WodnejW dzień w zachodniej połowie kraju oraz po południu lokalnie na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W pasie od Suwalszczyzny poprzez Mazowsze, po Małopolskę i Górny Śląsk zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na zachodnim Wybrzeżu, 24 stopnie Celsjusza na Lubelszczyźnie, do 29 stopni Celsjusza w centrum oraz na wschodnim Pomorzu i Podlasiu. Najcieplej na południu i południowym wschodzie do 31 stopni Celsjusza. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, tylko na Nizinie Szczecińskiej zachodni. Podczas burz wiatr dość silny i porywisty, osiągający w porywach 70 km/h.

Ostrzeżenia hydrologiczne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.