Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na świąteczny tydzień - nadchodzi odwilż!

24 grudnia możemy spodziewać się solidnej odwilży. Białe święta w tym roku, to scenariusz nierealny. Przyszły tydzień, przyniesie dodatnie temperatury i silne opady śniegu z deszczem, szczególnie w województwie zachodniopomorskim.

Błoto pośniegowe jest bardzo niebezpieczne dla kierowców. / Fot. Crusier/WikimediaNadchodzący tydzień rozpoczniemy z intensywnymi opadami śniegu. Opady białego puchu będzie można zaobserwować w całym kraju. Temperatury nadal ujemne. Śnieg tym samym nie będzie się roztapiał i może zalegać na drogach.

Wtorek - 21.12, jak prognozuje IMiGW, przyniesie nam dalsze opady śniegu i śniegu z deszczem, których mogą spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy Polski południowej. Temperatury w całym kraju ujemne. Wyjątkiem będzie Małopolska, gdzie termometry wskażą 0 st.

W środę, w całej Polsce opadu śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatury ujemne, lecz tylko w północnej części kraju. Na południu termometry, pierwszy raz w tym tygodniu, wskażą temperatury dodatnie.

Czwartkowa pogoda podzieli Polskę na trzy części. Mieszkańcy zachodniej Polski będą mogli cieszyć się brakiem opadów i dodatnimi temperaturami. W Polsce północnowschodniej nadal zima, ujemne temperatury i opady śniegu z deszczem. Na południowym wschodzie deszcz i temperatury mocno dodatnie, jak na grudzień - nawet 5 st. C.

Wigilia - piątek, w całym kraju termometry pokażą kilka kresek powyżej zera, a za oknami opady deszczu, wyjątkiem będzie północnowschodnia Polska, gdzie spodziewać się będzie można opadów deszczu ze śniegiem.

Nadchodzący tydzień to dość intensywna odwilż. Ze względu na zalegający śnieg i prognozowane opady kierowcy powinni przygotować się na dużą ilość błota pośniegowego i tym samym ciężkie warunki na drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.