Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody na weekend. Będzie ciepło i bardzo burzowo

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-07 14:35

W sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu oraz lokalnymi burzami, głównie w centralnej i wschodniej części kraju. Lokalnie burze będą gwałtowne z gradem. Temperatura maksymalna od 20 do 32 stopni.

Mapa temperatury dla Europy na niedzielę / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Prognoza pogody na sobotę

W ciągu dnia zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, na zachodzie i południowym zachodzie o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Miejscami burze, głównie w centralnej i wschodniej części kraju, lokalnie gwałtowne, możliwy grad.

Temperatura maksymalna od 20 stopni na zachodzie do 25 stopni Celsjusza w centrum i do 32 stopni Celsjusza na Podlasiu. W kotlinach sudeckich od 17 do 19 stopni Celsjusza, na Wybrzeżu od 19 do 23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju z kierunków zachodnich, we wschodniej połowie południowy i południowo-wschodni. Na Wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny z kierunków północnych. W czasie burz wiatr silny z porywami nawet do 100 km/h.

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - aktualizacjaDla województwa dolnośląskiego dzisiaj i w nocy z soboty na niedzielę, nadal będą występować opady deszczu i burze. Opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, a w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim silnym. W czasie burz możliwy grad, wiatr w porywach osiągnie prędkość od 60 do 75 km/godz. Prognozowana wysokość opadów od 15 do 35 mm, miejscami od 40 do 50 mm, a w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim od 50 do 80 mm, lokalnie około 100 mm.

Dla województwa opolskiego. Przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 5 do 20 mm, lokalnie, zwłaszcza na Płaskowyżu Głubczyckim, od 30 do 40 mm. Miejscami możliwy grad. Wiatr osiągnie w porywach od 60 do 75 km/h.

Dla województwa wielkopolskiego, początkowo we wschodnich i południowo-wschodnich powiatach, przewiduje się występowanie burz. Opady deszczu podczas burz wyniosą 15-25 mm, lokalnie 30-40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h. Strefa zjawisk przemieszczała się będzie na północny zachód. Największa aktywność burz w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych. Opady deszczu podczas burz wyniosą 15-25 mm, lokalnie 30-40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.