Facebook Google+ Twitter

Prognoza pogody według IMiGW: zachmurzenie i deszcz

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-23 11:51

Po kolejnej fali upałów, czekają nas gwałtowne burze z gradem i porywistym wiatrem. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane okresami duże i przelotne opady deszczu.

Mapa synoptyczna / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Prognoza pogody na dziś

W sobotę nad Polską północno-wschodnią utworzy się płytki niż. Wschodnia część kraju będzie w strefie frontu chłodnego. W całym kraju chłodna polarno-morska masa powietrza, jedynie nad wschodnimi krańcami Polski zaznaczy się jeszcze wpływ powietrza zwrotnikowego.

W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane okresami duże i przelotne opady deszczu. Na wschodzie początkowo miejscami burze, które mogą być gwałtowne z silnymi opadami i z gradem.Ciśnienie / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Temperatura maksymalna od 16, 17 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, około 19, 23 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju do 27, 30 stopni Celsjusza lokalnie na krańcach wschodnich Polski.

Wiatr umiarkowany, lokalnie, zwłaszcza w części zachodniej kraju dość silny i porywisty (w porywach do 50-60km/h) północno-zachodni, tylko początkowo na krańcach wschodnich jeszcze południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy do 70-80 km/h.

W nocy nadal na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu. Lokalnie opady mogą być o natężeniu umiarkowanym i silnym. Stopniowo od północnego-zachodu kraju poprawa pogody i zanik opadów.

Temperatura minimalna od 10 stopni Celsjusza lokalnie na południu kraju w rejonach podgórskich, około 12, 14 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze, do 15 stopni Celsjusza miejscami na krańcach północno-wschodnich.

Prognoza pogody na jutro

W niedzielę Polska pozostanie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad południowym Bałtykiem. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskim, tylko północny wschód pozostanie w cieplejszym powietrzu. W nocy zachmurzenie duże lub całkowite.

Opady deszczu, głownie o charakterze przelotnym. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady umiarkowane. Temperatura minimalna od 11, 15 stopni Celsjusza, tylko od Wybrzeża Wschodniego przez Mazury po Suwalszczyznę i Podlasie cieplej do 17 stopni Celsjusza.

Wiatr na Wybrzeżu Zachodnim umiarkowany, północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby zmienny. W ciągu dnia zachmurzenie duże lub całkowite. Opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Temperatura maksymalnana zachodzie 15, 19 stopni Celsjusza, od Wybrzeża Wschodniego przez centrum po Małopolskę, Lubelszczyznę i Podkarpacie do 26 stopni Celsjusza, na północnym wschodzie 24, 27 stopni Celsjusza. Wiatr słaby zmienny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dyżurny synoptyk: Iwona Lelątko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.07.2010 13:05

Potrzebny ten deszcz był już bardzo:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze ,może się ochłodzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2010 19:22

Dzięki za pomysły na ochłodę :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.