Facebook Google+ Twitter

Prognoza: W 2010 Polska będzie atrakcyjna dla inwestorów

Według szefa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomira Majmana, Polska w przyszłym roku będzie nadal mocno przyciągała inwestorów zagranicznych.

Zdaniem Szefa PAIiIZ poziom inwestycji zagranicznych nie będzie mniejszy niż w tym roku, a inwestorzy będą wykorzystywać dobrą sytuację naszej gospodarki.

Sławomir Majman podkreśla, że kryzys wbrew pozorom pozytywnie wpłynął na wizerunek Polski wśród inwestorów. Polska oferuje inwestorm przede wszystkim gospodarczą stabilność, co przyciąga inwestorów, którzy wcześniej nie myśleli o działaniu w Polsce.

Zdaniem Majmana największymi zaletami Polski są: stabilne prawo gospodarcze oraz wysoko wykfalifikowana i stosunkowo niedroga siła robocza.

Dyrektor Niemiecko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Tomasz Urbańczyk podkreśla, że Polska jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla niemieckich biznesmenów. Nasz kraj - zdaniem Urbańczyka - ma ogromny rynek zbytu i jest świetnie położony, co dla inwestorów z Berlina czy Drezna ma ogromne znaczenie.

Szef Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej Martin Oxley podkreśla, że firmy znów rozpoczęły ekspansję w Polsce. Przedsiębiorcy wybierają Polskę, i to nie tylko jako atrakcyjne miejsce lokalne, ale także regionalną platformę dla całej Europy Środkowej, czy też dla wszystkich nowych rynków rozszerzonej Europy. I tu - podkreśla Oxley - chodzi nie tylko o zdobycie nowych rynków, ale także o redukcję kosztów.

Według danych PAIiIZ zagraniczni inwestorzy z coraz większym zaangażowaniem inwestują w Polsce w centra usług nowoczesnych, w sektor elektroniczny oraz sektor wysokich technologii. Według PAIiIZ zwiększenie zainteresowania inwestorów zagranicznych Polską nastąpi na przełomie 2010 - 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.