Facebook Google+ Twitter

Program chroniący najmłodszych użytkowników sieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-22 22:57

Parlament Europejski chce zwiększenia bezpieczeństwa dzieci korzystających z internetu. Europosłowie poparli inicjatywę ustanowienia specjalnego programu chroniącego najmłodszych użytkowników sieci. Celem nowej inicjatywy "Bezpieczny internet" jest zwalczanie nie tylko nielegalnych szkodliwych treści, ale również takich zachowań, jak prześladowanie czy uwodzenie.

Program dysponujący budżetem w wysokości 55 milionów euro będzie realizowany w latach 2009-2013. Państwa członkowskie zostaną zobowiązane do utworzenia krajowych punktów kontaktowych, które będą zgłaszać szkodliwe treści i zachowania zaobserwowane w internecie. Szczególna uwaga ma być zwrócona na materiały związane z wykorzystywaniem seksualnym, manipulowaniem psychiką i uwodzeniem dzieci. Punkty kontaktowe będą także udzielały rodzicom i dzieciom porad, jak bezpiecznie korzystać z cyberprzestrzeni. Europosłowie proponują też, by strony internetowe bezpieczne dla dzieci opatrywane były specjalnymi oznaczeniami.

Przeciętny nastolatek spędza przed komputerem trzy godziny dziennie. Najczęściej młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, na jakie mogą się natknąć w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.