Facebook Google+ Twitter

Program II Polskiego Radia będzie strajkować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-06 13:33

W środę o godzinie 6 rano Program II Polskiego Radia na 24 godziny wstrzyma emisję. Na antenie pojawi się jedynie "Warszawianka" i śpiew ptaków.

Jak mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, wicedyrektor programu - pracowników radiowej Dwójki do akcji protestacyjnej zmusza pogarszająca się sytuacja finansowa stacji, która ma bezpośredni wpływ na jej propozycje programowe. - To nie jest strajk w obronie stanowisk czy uposażeń, ale desperacka walka pozwalająca przetrwać takiemu programowi jak nasz - mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Wicedyrektor Programu II zapewnia jednocześnie, że decyzję o proteście podjęto zespołowo i zwraca uwagę na świadomość potrzeb antenowych swoich słuchaczy. Jak mówi - to nie jest radio wyłącznie środowiskowe dla osób, które tworzą czy współtworzą kulturę, ale także tych, którzy chcą w niej uczestniczyć zarówno w kraju jak i na świecie. Program II, nie nadaje reklam i w całości utrzymywany ze środków publicznych, które zostały w tym roku zmniejszone prawie o połowę.

W czasie protestu, w środę na antenie Dwójki przez całą dobę podawany będzie także specjalny komunikat wyjaśniający cel akcji protestacyjnej. Listy wspierające Program II można kierować: elektronicznie - pod adresem: dwojka@polskieradio.pl i za pośrednictwem poczty: Program II Polskiego Radia, 00-977 - Warszawa, aleja Niepodległości 77/85.

W apelu skierowanym do opinii publicznej Program II zapewnia, że swoją działalność kulturalną i edukacyjną prowadził zawsze z pełnym zaangażowaniem i na najwyższym poziomie, a pogarszającą się sytuację finansową traktował dotąd jako przejściowe kłopoty. Zauważa też, że program, w całości utrzymywany ze środków publicznych, a zmniejszenie finansowania prawie o połowę uniemożliwia - między innymi - organizację Festiwalu Muzycznego Polskiego Radia. Również z tego powodu z anteny znika twórczość współczesna, zarówno literacka jak i muzyczna. W apelu dodano, że nie ma także pieniędzy na zaplanowane nagrania i koncerty, a program nie może wesprzeć prestiżowych festiwali, które dotąd współorganizował.

Dziennikarze zauważają, że działalności stacji nie sposób powierzyć mechanizmom rynku i wyrażają niepokój z powodu braku jednoznacznych deklaracji osób, które decydują o losie polskich mediów. Zwracają również uwagę, że trudnej sytuacji nie rozwiązało nawet radykalne zmniejszenie honorariów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.