Facebook Google+ Twitter

Program "Kultura/Sopot-Berlin" na start!

Trasa Sopot - Berlin została otwarta. W piątek 7 grudnia ruszył nowy projekt Edukacyjnej Fundacji im. Prof. Romana Czerneckiego EFC: "Kultura/Sopot-Berlin".

Cykl warsztatów poznawczych z różnych dziedzin sztuki, do których zaproszono artystów oraz instytucje kulturalne z Trójmiasta i Berlina potrwa rok.

Program „Kultura / Sopot-Berlin” to nowatorski, interdyscyplinarny projekt Edukacyjnej Fundacji im. Prof. Romana Czerneckiego EFC. Celem Akcji jest stymulacja wyobraźni oraz ekspresji uczestników. Zajęcia maja motywować młodzież do samodzielnych rozwiązań twórczych, kształtować wrażliwość artystyczną oraz dawać radość tworzenia. Zadaniem, które stawia przed sobą Fundacja EFC realizując niniejszy projekt, jest przełamanie oporu młodych ludzi przed podejmowaniem niekonwencjonalnych i innowacyjnych działań.

Zajęcia będą miały charakter warsztatów poznawczych z różnych dziedzin sztuki, takich jak sztuki wizualne, muzyka, teatr i film. Do projektu Fundacja EFC zaprosiła instytucje kultury oraz artystów z Trójmiasta i Berlina, którzy zapewnią uczestnikom wyjątkową opiekę artystyczną i inspirację twórczą. Wśród nich są między innymi Iza Moroz-Janiszewska (ceramika), Grażyna Rigall (plastyka), Tomasz Antonowicz (muzyka), Sławomir "Rodriguez" Porębski (muzyka), Maciej Jawornicki (fotografia reporterska), Wojtek Hoeft (rzeźba). W ramach akcji organizowane są również spotkania z osobami ze świata nauki, niestandardowe zwiedzanie Sopotu i Berlina, a także udział w Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Program skierowany jest do Stypendystów Fundacji EFC, uczniów klasy II liceum. Warunkiem udziału w konkursie było stworzenie przez Stypendystów autoprezentacji przy pomocy wybranych środków wyrazu (film, rysunek, rzeźba, malarstwo, collage, tekst literacki). Ostatecznie do Programu przyjęto 14 Stypendystów EFC.

Program „Kultura / Sopot-Berlin” jest realizowany od grudnia 2012 r. do września 2013 r.

Partnerami akcji są: Pracownia Artystyczna Sztuka Odnowa (Sopot), Teatr Amareya (Gdańsk), Centrum Fisia (Gdańsk),
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o. o.


Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC została utworzona w lipcu 2009 roku przez Andrzeja Czerneckiego, syna Patrona Fundacji – Romana Czerneckiego. Fundację powołano by kontynuować szczytne cele Profesora Romana Czerneckiego, który w okresie okupacji prowadził tajne nauczanie w Słupi Jędrzejowskiej i okolicach. Misją Fundacji EFC jest wspomaganie rozwoju edukacyjnego zdolnej młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich, szczególnie tej niezamożnej, a co za tym idzie danie szansy na lepszy start. Obecnie Fundacja EFC prowadzi dwa Programy Stypendialne: „Marzenie o Nauce”, skierowany do młodzieży pragnącej się uczyć w najlepszych liceach w Polsce oraz „Program Wymarzone Studia” adresowany do Stypendystów EFC, którzy myślą o studiach na najbardziej prestiżowych uczelniach.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.