Facebook Google+ Twitter

Program Młodzież w Działaniu - Szkolenie w Wielkiej Brytanii

Jak poznać siebie, poznać zalety rozwoju osobistego i edukacji pozaformalnej? Skorzystać z programu Młodzież w Działaniu. W dniach 13-19 września 2013r. w Worcester odbyło się szkolenie Consilium DT z UK i Stowarzyszenia MMS z Nowego Sącza.

Szkolenie w Wielkiej Brytanii / Fot. MMSW szkoleniu w Worcester w Anglii, realizowanym przez Consilium DT z Wielkiej Brytanii w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Moje Marzenia Spełniają Się MMS z Nowego Sącza uczestniczyła między innymi Joanna Zalewska z Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Szkolenie w Wielkiej Brytanii / Fot. MMSUdział w szkoleniu wzięło 27 osób z krajów Bałkańskich, Włoch, Turcji, Estonii, Malty, Polski i Anglii. Sam kurs miał na celu przybliżenie pozytywów rozwoju osobistego. W ciągu pięciu intensywnych dni uczestnicy poznawali siebie nawzajem, brali udział w różnego rodzaju dyskusjach i zadaniach.

Szkolenie w Wielkiej Brytanii / Fot. MMSSzkolenie miało również na celu rozpowszechnienie idei edukacji pozaformalnej, gdzie partycypanci podczas burzy mózgów tworzyli plakaty czy przeprowadzali wywiady z rdzennymi Anglikami napotkanymi na ulicach malowniczego Worcester. Spotkanie było również idealną okazją do tego, aby porozmawiać z obywatelami obcych państw na temat zatrudnienia młodych ludzi, a także sposobów rozwiązywania problemów w tej materii, plusach i minusach wolontariatu oraz zapatrywania się na tę kwestię młodzieży w owych krajach, czy samego poznania kultury tych państw podczas wieczorku zapoznawczego, gdzie każdy miał okazję zaprezentować swoją ojczyznę z jak najlepszej strony.

Szkolenie w Wielkiej Brytanii / Fot. MMSCałość dopełniała znakomita organizacja oraz obecność sympatycznych i zawsze pomocnych prowadzących i organizatorów.

Oczywiście nie obyło się bez zwiedzania. Joanna Zalewska, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, na szkoleniu w Wielkiej Brytanii / Fot. MMSZainteresowani mieli czas na podróż do Birmingham czy Londynu.

Udział członków teamu OKIP w szkoleniach jak te w Wielkiej Brytanii jest z całą pewnością cennym doświadczeniem, które korzystnie wpłynie na ich działalność w ramach Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Tego typu wydarzenia są niewątpliwie atrakcyjne dla młodych ludzi. Sam fakt wyjazdu do Wielkiej Brytanii jest niebagatelny. A w momencie podszkolenia swoich umiejętności, nawiązania nowych przyjaźni staje się przeżyciem na wagę złota.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.