Facebook Google+ Twitter

Program ochrony przeciwpowodziowej będzie gotowy... jesienią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 19:20

Jesienią powinien być gotowy program ochrony przeciwpowodzipowej m.in. Podkarpacia. Wicepremier Grzegorz Schetyna poinformował w Sanoku, że w tej chwili nad projektem pracuje ministerstwo środowiska, później zostanie on skierowany do uzgodnień międzyresortowych.


Dokument zakłada m.in. regulację rzek oraz budowę zbiorników retencyjnych na Podkarpaciu i Podhalu. Jest on wzorowany na programie "Odra 2008" dla zachodniej Polski, który powstał po powodzi 1997 roku. Zdaniem szefa MSWiA skutecznie chroni on tamte tereny przed zalewaniem. Pieniądze na jego realizację miałyby pochodzić z budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Minister Schetyna wręczył dziś w Sanoku promesy na usuwanie skutków powodzi przedstawicielom samorządów najbardziej poszkodowanych podczas ubiegłotygodniowych ulewnych deszczy w tym regionie. Największa kwota 4 milionów złotych trafi do powiatu sanockiego, 1 milion 400 tysięcy otrzyma powiat leski, 1 milion - przemyski, a 900 tysięcy - krośnieński. W sumie - w pierwszej transzy rząd przekaże do naszego regionu - nieco ponad 15 milionów złotych. Druga transza wsparcia ma dotrzeć do regionu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Straty po powodzi w tym regionie wstępnie oszacowano na 119 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.