Facebook Google+ Twitter

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka udostępnia kolejne środki

Już od 12 maja przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich innowacyjnych projektów. W ramach otwartego modułu „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” na rok 2008 przeznaczonych jest 200 mln euro.

 / Fot. www.mg.gov.plNabór wniosków ogłosiło Ministerstwo Gospodarki. Wybór odbędzie się w trybie konkursowym. Chodzi tu o dofinansowanie w ramach działania 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki”. A konkretnie obecnie uruchomiony nabór dotyczy poddziałania 4.5.1 – „Wsparcie inwestycji w sektorze produkcyjnym” oraz poddziałania 4.5.2 - „Wsparcie inwestycji w sektorze usług nowoczesnych”.

4.5.1 - Większa część tych pieniędzy, bo 120 mln euro, przeznaczonych jest na nowe inwestycje mające charakter innowacyjny. Muszą one obejmować zakup lub wdrożenie technologiczne stosowane na świecie nie dłużej niż 3 lata albo spełniać inny warunek – stopień rozprzestrzeniania się innowacyjności na świecie w danej branży nie może przekraczać 15 procent wartości sprzedaży. Wydatki kwalifikowane przedsiębiorstw ubiegających się o dofinansowanie nie mogą być mniejsze niż 160 mln zł, a liczba stworzonych nowych miejsc pracy nie mniejsza niż 200.

4.5.2 – 80 mln euro obejmuje takie inwestycje, jak zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych i wzrost zatrudnienia nie mniejszy niż 200 osób. Także inwestycje prowadzące do stworzenia bądź rozbudowy centrów usług wspólnych np. finansów, księgowości, zarządzania zasobami ludzkimi, administracji, zaplecza bankowego i ubezpieczeniowego oraz badań rynkowych. W grę wchodzą też centra IT, czyli rozwój oprogramowania, testowanie aplikacji, projektowanie oraz wdrażanie sieci, optymalizacja produktu i zarządzanie bazami danych.

Na dofinansowanie mogą liczyć także np. centra usług inżynierskich czy centra jakości dokonujące nowych inwestycji dotyczących rozpoczęcia działań badawczo-rozwojowych. Liczy się zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz działania zapewniające wzrost zatrudnienia personelu badawczo-rozwojowego nie mniejszy niż 10 osób.

Informacje dotyczące rodzajów wspierania projektów, kryteriów ich wyboru oraz dokumenty dla wnioskodawców (wniosek, biznesplan, instrukcja do wniosku i umowa o dofinansowanie znajdują się na stronie internetowej www.mg.gov.pl). W gmachu Ministerstwa odbywają się specjalne spotkania na których udzielane są informacje dotyczące działania 4.5. Pierwsze odbyło się 17 kwietnia, następne już w piątek - 25 kwietnia oraz 7 maja (sale A i B, godz. 11 - 14). Trzeba wcześniej zgłosić swój udział, tel. (22) 693-53-09 lub wysłać e-mail na adres 4.5-POIG@mg.gov.pl.

Wnioski o dofinansowanie zainteresowani składają bezpośrednio w siedzibie Ministerstwa Gospodarki (dni robocze w godz. 8.15 - 16.15) lub przesyłają pocztą bądź przez kuriera na adres:
Ministerstwo Gospodarki – Departament Instrumentów Wsparcia,
00-507 Warszawa, Plac Trzech Krzyży 3/5.
Konieczny jest dopisek: Wniosek w ramach poddziałania 4.5.1 PO IG lub Wniosek w ramach poddziałania 4.5.2 PO IG. Z informacji podanych przez Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości panią Danutę Jabłońską, pierwsze umowy z konkretnymi przedsiębiorcami zostaną zawarte na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.