Facebook Google+ Twitter

Program "Rodzina na swoim" jeszcze na starych zasadach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-02 10:04

Jeżeli nie zdążyłeś skorzystać z programu "Rodzina na swoim" to nic straconego. Nowelizacja ustawy o programie opóźnia się co daje jeszcze możliwości z jego skorzystania.

Rządowy program "Rodzina na swoim", przewidujący 50 proc. dopłatę do odsetek kredytu przez pierwszych 8 lat, funkcjonuje już ponad 4 lata, a skorzystało z niego niemal 250 tys. kredytobiorców, co już kosztowało rząd kilka miliardów złotych. Taki wydatek to dla budżetu państwa wielkie obciążenie, dlatego obecnie szykowane są zmiany, które mają przygotować program do wygaśnięcia, przewidywanego na koniec 2012 roku.

Najważniejsze z zaproponowanych zmian to obniżenie maksymalnych cen mieszkań, wyłączenie z programu mieszkań z rynku wtórnego i ograniczenie wieku kredytobiorcy do 35 lat. Zmiany miały zacząć obowiązywać od II kwartału 2011, natomiast już wiadomo, że ich wprowadzenie nieco się opóźni.

Niestety, nie ma jeszcze decyzji co do włączenia do programu singli, natomiast pomysł ten cieszy się tak dużym poparciem osób decyzyjnych, że być może zostanie przeforsowany.

Źródło informacji: Projekty domów - Lipińscy domy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.