Facebook Google+ Twitter

Program „Rodzina na swoim" przynosi efekty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 08:05

Ponad 100 mieszkań sprzedano w ciągu dwóch miesięcy w Warszawie dzięki kredytom z rządowymi dopłatami dla rodzin - pisze "Życie Warszawy". To prawie tyle co przez ostatnie dwa lata i najwięcej w całym kraju.

Eksperci mówią o boomie. Klienci pytają u deweloperów od razu o mieszkania, których cena za metr kwadratowy nie przekracza 7,2 tysiąca złotych. Dziennik wyjaśnia, że jest to jeden z podstawowych warunków skorzystania z programu „Rodzina na swoim".

"Życie Warszawy" przypomina, że jeszcze pół roku temu, w stolicy program „Rodzina na swoim" był niemal martwy. Maksymalna cena 1 metra kwadratowego, która uprawniała do państwowej dopłaty, wynosiła ok. 4 tysiące za metr kwadratowy. W Warszawie tak tanich mieszkań nie było. Rynek rozruszało dopiero podwyższenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego ceny do 7,2 tysiąca złotych.

"Życie Warszawy" pisze, że według analityków, teraz takich ofert może być w stolicy nawet kilka tysięcy. Deweloperzy, walcząc o klienta, coraz częściej dostosowują ceny mieszkań do wymogów programu. Większość mieszkań kwalifikująca się do programu jest na obrzeżach miasta. Przede wszystkim na Targówku, Białołęce, Ursynowie czy w Ursusie.

Więcej mieszkań w rządowym programie sprzedaje się też w Gdańsku, Krakowie i we Wrocławiu.
Gazeta wyjaśnia, że program „Rodzina na swoim" to propozycja dla młodych małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci. Polega na tym, że przez osiem lat państwo spłaca do 50 procent odsetek. Aby skorzystać z programu, trzeba spełnić parę warunków, między innymi kupić mieszkanie do 75 metrów kwadratowych, płacąc w stolicy do około 7,250 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.