Facebook Google+ Twitter

Program Tybetański Fundacji Inna Przestrzeń - Ratuj Tybet

Za publiczne pokazanie się z flagą tybetańską w Lhasie grozi natychmiastowy areszt, a następnie wyrok więzienia. Przed olimpiadą w Pekinie nadszedł czas, abyśmy stanęli po stronie represjonowanych.

Program Tybetański to polska grupa powstała w 2007 roku, która za główny cel postawiła sobie wspieranie Tybetu. Jest wydzielonym obszarem działalności Fundacji Inna Przestrzeń i należy do międzynarodowego ruchu organizacji o podobnych celach na całym świecie. W ramach Programu Tybetańskiego kontynuowana jest działalność Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Tybetu (1991-2007).

Program Tybetański zajmuje się wspieraniem pokojowej walki narodu tybetańskiego o wolność i demokrację oraz wspieraniem działań podejmowanych przez międzynarodowy ruch pomocy dla Tybetu. Ponadto organizacja stara się, by przywrócono przestrzeganie powszechnie uznanych praw i wolności człowieka w Tybecie, w tym również prawa do samostanowienia, a także podejmuje aktywne działania w celu zachowania unikalnego dziedzictwa religijnego i kulturalnego oraz środowiska naturalnego w Tybecie. Jednak prymarnym zadaniem Programu jest propagowanie wiedzy o Tybecie w Polsce i informowanie o jego aktualnej sytuacji.

Program Tybetański należy do międzynarodowej koalicji International Tibet Support Network, która zrzesza różne organizacje z całego świata uznające Tybet za państwo okupowane. Ich cele są takie same.

Głównym działaniem Programu Tybetańskiego jest prowadzenie strony http://ratujtybet.org i udział w międzynarodowych kampaniach na rzecz Tybetu. Działalność Programu Tybetańskiego w całości oparta jest o bezpłatną pracę grupy wolontariuszy.

Osoby zainteresowane działaniami na rzecz Tybetu zapraszam na forum internetowe: http://forum.ratujtybet.org. Dostęp do forum możliwy jest po rejestracji.

31 marca przypada Międzynarodowy Dzień Akcji na rzecz Tybetu.


Kontakt: tybet@ratujtybet.org

Fundacja Inna Przestrzeń
ul. Świeradowska 43/668
02-662 Warszawa
Nr konta Programu Tybetańskiego:
31 2130 0004 2001 0374 4232 0003

Ponadto:
http://ratujtybet.org/DZIALAJ

Tybetańczycy liczą na Twoją pomoc!
źródło: http://ratujtybet.org/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.