Facebook Google+ Twitter

Programy restrukturyzacji i prywatyzacji stoczni będą dziś w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 12:50

Dziś po południu programy restrukturyzacji i prywatyzacji polskich stoczni zostaną wysłane do Brukseli. Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór powiedział IAR, że ministerstwo czeka na dokumenty od inwestorów zainteresowanych zakupem stoczni.

Gdy tylko je dostanie, przekaże je Komisji Europejskiej. Rzecznik Ministerstwa Skarbu zaznaczył, że plany restrukturyzacji są wyjątkowe, bowiem zostały przygotowane przez tych, którzy będą musieli się z nich wywiązać, czyli przez inwestorów. Dodał, że resort doradza inwestorom, konsultuje się z nimi i jest stroną w negocjacjach z Bruksela, ale nie ponosi odpowiedzialności za treść planów.

Maciej Wewiór podkreślił, że na ostateczną decyzje Komisji Europejskiej będziemy musieli poczekać około miesiąca. Rzecznik resortu skarbu mówił, że minister Aleksander Grad zwróci się do odpowiedniego do unijnej komisarz Neeli Kroes z prośba o to, by Komisja zapoznała się z dokumentami i odniosła do nich jak najprędzej.
Dziś o północy upłynie termin, w którym polski rząd powinien przesłać do Brukseli plany restrukturuzacyjne stoczni Gdynia, Gdańsk i Szczecin. Od nich Komisja Europejska uzależnia zgodę na rządowe wsparcie przyznane zakładom po wejściu Polski do Unii. Według różnych szacunków chodzi o 5 do 7 miliardów złotych. Jeśli programy nie uzyskają akceptacji to Komisja nakaże zwrot pomocy a to będzie oznaczało upadek stoczni.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Bruksela UE KE


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.