Facebook Google+ Twitter

Projekcja filmu "Grace księżna Monako" otworzy festiwal w Cannes

Film "Grace księżna Monako" z Nicole Kidman w roli głównej został wybrany na otwarcie 67. festiwalu filmowego w Cannes. Niektórzy z zaproszonych gości jednak nie przyjadą.

 / Fot. materiały prasoweJak wszystkim wiadomo, słynny festiwal w Cannes był w 1955 roku miejscem spotkania pięknej Grace Kelly z księciem Monako – Rainier Grimaldi, kiedy to aktorka przybyła z Hollywood do francuskiego Cannes, aby zaprezentować film M jak morderstwo Alfreda Hitchkocka. Piękna blondynka ostatecznie została księżną Monako, a jej losy śledziło wiele młodych kobiet niemal na całym świecie. Grace Kelly zginęła w wypadku samochodowym w 1982 roku, powieści o jej życiu jest już kilka o różnym charakterze, jednakże najnowszy film wzbudza wielki sprzeciw rodziny książęcej Monako.

Panujący książę Albert II wraz ze swoimi siostrami, księżniczkami Karoliną i Stefanią – wystosowali oficjalny sprzeciw pod adresem licznego grona producentów filmu. Faktem jest, że premiera filmowa zostawała wielokrotnie przekładana, jednakże nie z winy bojkotu Monako, ale ze strony bojkotu jednego z producentów filmu, co miało wpływ na ostateczną datę zakończenia filmu. Problemy te wykluczyły film z marzeń o Oskarze, a nawet nadziei na Złotą Palmę w Cannes. Ostatecznie premiera będzie miała miejsce z okazji otwarcia 67. festiwalu filmowego w Cannes -14 maja br. – gdzie film zostanie pokazany poza konkursem.
Film Grace księżna Monako według scenariusza Arasha Amel z Hollywood - zrealizował francuski reżyser Olivier Dahan, którego znamy już dzięki innemu filmowi biograficznemu - Niczego nie żałuję – o Edith Piaf z Marion Cotillard.

Problemy z datą premiery zaistniały z powodu prozaicznego konfliktu reżysera z producentem amerykańskim i dystrybutorem filmów europejskich w USA – Harveyem Weinstein. Ten ostatni, niezadowolony z rezultatu montażu ostatecznego, chciał najpierw narzucić reżyserowi inny koncept sceny finałowej filmu - ostatecznie grozi konsekwencjami finansowymi, a co najważniejsze – grozi wycofaniem się jako dystrybutor filmu w USA. W wielu wywiadach w prasie francuskiej uparty Olivier Dahan podkreśla, że nie traci nadziei... Zobaczymy jednak jakim kosztem.

Na słynnym czerwonym dywanie w Cannes reżyser pokaże się w towarzystwie trzech aktorów: Nicole Kidman, grającej tytułową rolę, Tima Roth grającego księcia Rainiera III Grimaldi (aktora znamy z tytułowych ról np w Młodości stulatka Coppoli, czy też w serialu Magia kłamstwa) oraz hiszpańskiej aktorki Paz Vega grająca rolę Marii Callas (aktorka znana jest głównie od 2001 roku, kiedy to zagrała główną rolę w filmie Lucía i seks).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Film o E. Piaff znam, widziałam chyba z 3 razy. Ten film też zobaczę z ciekawości. ;))) i nie tylko. ;))) dla reżysera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.