Facebook Google+ Twitter

Projekt dla młodych dziennikarzy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-04 04:13

Od 2 do 10 października odbędzie się w Krzyżowej koło Wrocławia spotkanie dla młodych dziennikarzy (16-20 lat) z Niemiec, Polski i Białorusi. Będzie to pierwsze z trzech spotkań z cyklu "Spotlight on Human Rights - Young Journalists on Tour".

W trójnarodowych grupach uczestnicy przeprowadzą wywiady z młodymi ludźmi z Niemiec, Polski i Białorusi, którzy z punktu widzenia praw człowieka należą do jednej z bardziej wrażliwych grup społecznych. Uczestnicy będą mieć możliwość przekazania swoich doświadczeń przez Twitter, będą mogli utworzyć blog i dołączyć zdjęcia do sprawozdań. Na koniec wizyty w każdym kraju uczestnicy napiszą artykuł w swoim ojczystym języku. Artykuły wraz ze zdjęciami z wyjazdów zostaną opublikowane na specjalnej stronie internetowej. Następnie ze wszystkich sprawozdań i zdjęć powstanie gazetka „Spotlight” i wystawa.

Wycieczki badawcze i ćwiczenia z pisania są wbudowane w program warsztatów dotyczących technik dziennikarskich, fotografii i praw człowieka. Warsztaty te będą prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy zagwarantują, iż prawa człowieka nie tylko tematycznie staną się punktem centralnym spotkania, ale także będą one przestrzegane podczas wspólnej pracy. W programie także: wykłady ekspertów (Reporterzy bez Granic, Amnesty International), dyskusje i gry integracyjne. W przypadku uczestników niepełnoletnich istnieje możliwość zapewnienia im w trakcie podróży badawczej opieki dorosłego trenera. Również podczas procesu pisania uczestnicy uzyskają pomoc od trenerów. Językiem roboczym jest język angielski.

Celem projektu jest przedstawienie zróżnicowanych światów młodych ludzi z Niemiec, Białorusi i Polski.

Uczestnictwo:

Kto? Po 6 uczestników z Polski, Niemiec i Białorusi w wieku od 16 do 20 lat, którzy posiadają już pierwsze doświadczenia w dziennikarstwie i z przyjemnością szukają informacji, piszą i fotografują, a także posiadają dużą dawkę ciekawości i chęć do podróży.

Kiedy i gdzie?

Pierwsza część projektu odbędzie się w dniach 2-10 października 2010 w Krzyżowej koło Wrocławia oraz w kilku niemieckich miastach, gdzie uczestnicy będą prowadzić badania. Część druga odbędzie się na Białorusi (termin zostanie ustalony w porozumieniu z uczestnikami) a część trzecia w dniach 17-23 Marzec 2011 w Polsce.

Ile?

Opłata za uczestnictwo w pierwszym seminarium (program, zakwaterowanie, pełne wyżywienie) wynosi 50 EUR dla uczestników z Polski, 80 EUR dla uczestników z Niemiec, 30 EUR dla uczestników z Białorusi. Koszty podróży do Krzyżowej zostaną częściowo zwrócone.

Jak? Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na naszej stronie internetowej
www.kreisau.de//projekte/journalisten.html

W razie pytań proszę kontaktować się z Niną Lüders, lueders@kreisau.de, Tel.: +49-30-53836362

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.