Facebook Google+ Twitter

Projekt - Euro Job – skutecznie, fachowo, za granicą

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-25 16:34

"Euro Job – skutecznie, fachowo, za granicą" to projekt realizowany przez studentów z Poznania. Projekt powstaje przy współpracy Fundacji Wspieramy Wielkich Jutra i jest przeprowadzany w ramach Programu Młodzież w działaniu.

logo projektu Euro Job – skutecznie, fachowo, za granicą / Fot. logo projektu wykonane przez studentów biorących udział w projekcieW wyniku ciągle zmieniających się potrzeb rynku pracy, poszukiwań satysfakcjonującej pracy i oczekiwań w sprawie wynagrodzenia, jak i rosnącego zjawiska bezrobocia, zwłaszcza w dobie kryzysu, młodzi ludzie często decydują się na poszukiwanie swojej ścieżki sukcesu za granicą. Tego typu wyjazdy za granicę stały się jeszcze bardziej atrakcyjne po wejściu Polski do Unii Europejskiej i otwieraniu się rynków pracy poszczególnych krajów członkowskich na pracowników zza granicy.

Euro Job – skutecznie, fachowo, za granicą to projekt realizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Doradztwa Zawodowego i Personalnego działającego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt powstaje przy współpracy Fundacji Wspieramy Wielkich Jutra i jest przeprowadzany w ramach Programu Młodzież w działaniu Akcja 1.2. – Inicjatywy młodzieżowe finansowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Młodzież w działaniu.

Działania realizowane są od 1 grudnia 2008 roku do 30 czerwca 2009 roku. Głównym założeniem projektu Euro Job jest promowanie aktywności obywatelskiej młodzieży, a przede wszystkim obywatelstwa europejskiego w celu wzmocnienia spójności społecznej w Unii Europejskiej.

Logo Studenckiego Koła Doradztwa Zawodowego i Personalnego działającego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu / Fot. Studenckie Koło Doradztwa Zawodowego i Personalnego- Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom chcemy, aby młodzi ludzie wyjeżdżający za granicę mieli konieczną wiedzę merytoryczną potrzebną do odnalezienia się na rynku pracy kraju przyjmującego – mówi Magdalena Raźnikiewicz, koordynator projektu Euro Job. - Takie optymalne przygotowanie mają dostarczyć nie tylko organizowane specjalnie spotkania i warsztaty aktywizujące do działania, ale i poradnik, stworzony przez studentów z nadzieją, że stanie się on niezbędnikiem przy planowaniu kariery na europejskim rynku pracy. Oprócz poradnika na uczestników zajęć czekają także teczki z materiałami szkoleniowymi, smycze i długopisy.

Warsztaty i poradnik przeznaczone są dla uczniów II i III klasy specjalności technik hotelarstwa Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Wybór tej właśnie szkoły wywołany był specyfiką zawodu wykonywanego po jej ukończeniu. Pierwsze spotkania z uczniami technikum odbyły się 17 i 19 marca. Można było się dowiedzieć jak dobrze przygotować się do wyjazdu. 6 kwietnia po cyklu spotkań teoretycznych odbyły się całodniowe warsztaty pod nazwą Multi-kulti jest ciekawe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.