Facebook Google+ Twitter

Projekt JCI na liście kluczowych inwestycji Innowacyjnej Gospodarki

Projekt "Rozbudowa Parku Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii Life Science", administrowany przez Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o., został zakwalifikowany jako indywidualny projekt kluczowy do wsparcia w ramach 5 osi priorytetowej "Dyfuzja Innowacji" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.

 / Fot. Logo JCI27 sierpnia na konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, minister Grażyna Gęsicka informowała o kluczowych inwestycjach na lata 2007-2013. Jednym z nich będzie "Rozbudowa Parku Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii Life Science".

- Pojawienie się projektu Jagiellońskiego Centrum Innowacji na liście kluczowych inwestycji ministerstwa, przyjęliśmy z satysfakcją - mówi dla Wiadomości24.pl Katarzyna Pętlak, specjalista ds. marketingu Jagiellońskiego Centrum Innowacji. - Dzięki temu mamy pewność, że to przedsięwzięcie będzie miało gwarancję otrzymania dofinansowania unijnego. Dzięki 17,5 mln euro w 2008 roku będziemy w stanie rozpocząć realizację drugiego etapu budowy Parku Biotechnologicznego Life Science, teraz w ramach pierwszego etapu budowany jest pierwszy obiekt parku. Warto wspomnieć, że w uzasadnieniu podkreślono strategiczne znaczenie projektu dla rozwoju wspieranego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka obszaru badań i rozwoju. Uważam, że tym samym doceniono Kraków jako silny ośrodek badawczo-rozwojowy, z dużym potencjałem naukowym w przyszłościowych dziedzinach, takich jak np. biotechnologia.

Minister Grażyna Gęsicka. / Fot. Łukasz Solski- Wszyscy beneficjenci, których projekty znalazły się na liście kluczowych inwestycji, będą mogli w najbliższym czasie podpisać z właściwymi ministrami tzw. pre-umowy na przygotowanie projektów - zaznaczała na konferencji Grażyna Gęsicka.

Na mocy umowy beneficjent zobowiązuje się do przygotowania projektu zgodnie z przyjętym harmonogramem, w zamian otrzyma wsparcie finansowe i doradcze w przygotowaniu projektu. Jeśli beneficjent będzie miał trudności z dotrzymaniem terminów ustalonych w harmonogramie i pojawi się zagrożenie, że projekt nie zostanie przygotowany na czas, może wypaść z listy kluczowych inwestycji. Wówczas wolne środki pozwolą na sfinansowanie projektów z listy rezerwowej lub zwiększą pulę pieniędzy przeznaczonych na konkursy. Dofinansowanie, jakie uzyskało Jagiellońskie Centrum Innowacji na liście programów kluczowych w latach 2007-2013 to 17,5 mln euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.