Facebook Google+ Twitter

Projekt "Karuzela". Debata w Warszawie

Współautorzy: Barbara Podgórska

W sobotę, 2 lipca 2011 roku, w Hotelu Golden Floor Plaza odbędzie się obywatelska debata o mechanizmach ochrony praw obywatelskich, dostępnych dla obywateli Unii Europejskiej.

 / Fot. POlska Fundacja im. Roberta SchumanaDebata przebiegnie pod auspicjami Rzecznika Praw Obywatelskich, a zorganizowana została przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Obecna będzie m. in. Marta Hirsch - Ziembińska, przedstawiciel Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich i Kim Smouter, przedstawiciel ENNA network w Brukseli. Zaprezentowanych zostanie pięć mechanizmów demokracji w Unii Europejskiej oraz strona internetowa European Civil Society House ECSH.
Przedstawi ją Andrzej Kostek z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Według uzyskanych od niego informacji, European Civil Society House (ECSH), którego częścią jest też projekt europejskich debat obywatelskich Karuzela, ma na celu stworzenie i propagowanie narzędzi pomocnych dla budowania świadomego i aktywnego społeczeństwa europejskiego. Składa się na to platforma internetowa, dostępna z każdego miejsca w Unii i umożliwiająca zarówno edukacje jak i wymianę poglądów na temat działania instytucji europejskich. Projekt nie tylko przybliża instytucje europejskie, ale także pozwala na kontakt między obywatelami Unii dla budowania celów wspólnoty. Projekt opiera się na trzech głównych wartościach: -Społeczeństwo Obywatelskie; - Prawa Obywatelskie; -Uczestnictwo i zaangażowanie obywatelskie

- ECSH uzyskał wsparcie Parlamentu Europejskiego – mówi Andrzej Kostek. - Przeprowadzone badania wykazują, że ponad 500 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z wszystkich krajów członkowskich odpowiedziało się za powstaniem tej inicjatywy. Ponad 90% badanych organizacji potwierdziła potrzebę stworzenia proponowanej platformy.

Projekt Karuzela jest wspierany przez Fundusz Charytatywny Josepha Rowntree i program Europa dla Obywateli. Jego nazwa pochodzi od innowacyjnych technik obrad obywatelskich, które będą wykorzystywane podczas dyskusji. Zorganizowane będą cztery panele dyskusyjne na szczeblu krajowym oraz jeden europejski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.