Facebook Google+ Twitter

Projekt Koherencja w Krakowie

Projekt Koherencja jest próbą ukazania malarskich poszukiwań istoty natury wyrażonych poprzez różne style i techniki.

Projekt Koherencja w ONAMATO - Yvette Janecki / Fot. M. PółtorakW Galerii Onamato rozpoczęła się wystawa zbiorowa pod tytułem Projekt Koherencja. W ramach ekspozycji pokazane zostały prace czterech artystek – dwóch z Polski (Izabela Gajewska i Teresa Szyngiera) oraz dwóch z Wielkiej Brytanii (Yvette Janecki i Sara Riley- Smith).
Projekt Koherencja w ONAMATO - Teresa Szyngiera / Fot. M. PółtorakProjekt Koherencja jest próbą ukazania malarskich poszukiwań istoty natury wyrażonych poprzez różne style i techniki. Każda z osobowości twórczych, jakie spotkały się w Onamato prezentuje własny rodzaj przedstawienia, ale łączy je podobne postrzeganie świata. Świat, zatem w ujęciu tego malarskiego kwartetu jest formą zharmonizowanego zbioru, gdzie człowiek i natura, dusza i materia czy wreszcie kolor i forma przenikają się wzajemnie i na siebie oddziałują.
Projekt Koherencja w ONAMATO - Sara Riley- Smith / Fot. M. Półtorak W pracach Izabeli Gajewskiej pokazana jest natura człowieka, który choć zakorzeniony w ziemi to swym umysłem próbuje dosięgnąć kosmosu.
U Teresy Szyngiery natomiast najważniejsza jest geometria i przestrzenna harmonia świata, którą artystka wyraża poprzez monochromatyczne obrazy.Projekt Koherencja w ONAMATO - Izabela Gajewska / Fot. M. Półtorak
Yvette Janecki spogląda na świat przez ramy abstrakcji, która próbuje zagospodarować przestrzeń wokół człowieka.
Sara Riley- Smith zaś pokazuję ulotność życia i jego nikłość w stosunku do nieogarnionych przestrzeni kosmicznych, gdzie człowiek jest tylko nikłym punktem.

Więcej informacji na ONAMATO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzisiaj o 19:00 - tak raczej powinnam być ! pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy zaszczyci Pani swoją swoją obecnością wieczór w Manggha-zapraszam choć bedè tylko wirtualnym obserwatorem - życzę miłych wrażeń

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.