Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

813 miejsce

Projekt Korona Warszawy. Śmiałkowie zdobędą sześć najwyższych szczytów Warszawy? Trwają przygotowania do ekspedycji

Kopa Cwila, Monte Kazury, Górka Szczęśliwicka, Kopiec Powstania Warszawskiego, Góra Gnojna, Kopiec Moczydłowski - to sześć najwyższych wzniesień znajdujących się na obszarze Warszawy, które w stylu alpejskim zamierza zdobyć grupa pięciu śmiałków z Warszawy.

Górka Szczęśliwicka / Fot. Marcin Obara/PolskapresseGrupa warszawiaków wpadła na niebanalny pomysł. Postanowili rozpocząć pierwszą polską zimową ekspedycję i zdobyć sześć najwyższych szczytów Warszawy. Warto podkreślić, że jest to przedsięwzięcie na wskroś pionierskie, którego dotychczas nikt nie miał śmiałości podjąć.

Jak podkreślają organizatorzy: "Świadomi zagrożeń i trudów naszej ekspedycji podejmujemy się tego niezwykle ambitnego wyzwania z ogromną determinacją dokonania tego wyczynu. Uczestnicy wyprawy wejdą na wszystkie szczyty otwierając zupełnie nowe drogi, bądź nowe warianty już istniejących dróg. Będą to wejścia pionierskie, nikt dotychczas nie zdobył całej Korony w jednym sezonie zimowym" - czytamy na koronawarszawy.pl.

Zobacz także: Warszawa ma szansę znaleźć się na planszy specjalnej wersji gry Monopoly! Na stolicę Polski możecie głosować od 13 lutego

Celem wyprawy jest zdobycie sześciu szczytów Warszawy:

Kopa Cwila (108 m n.p.m.) na terenie Parku im. Romana Kozłowskiego w dzielnicy Ursynów. Wejście nową drogą w ścianie wschodniej.

Monte Kazury (133,9 m n.p.m.) – lokalna nazwa Góra Latawcowa, Góra Trzech Szczytów. Znajduje się na terenie dzielnicy Ursynów. Celem wyprawy będzie zdobycie wszystkich trzech szczytów oraz bezprecedensowe przejście granią łączącą wszystkie wierzchołki.

Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie na terenie Warszawy, znajduje się w dzielnicy Ochota. Celem wyprawy będzie zdobycie szczytu pionierską drogą południową oraz zjazd na nartach ze szczytu do bazy.

Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.) – Najwyższe wzniesienie w dzielnicy Mokotów.

Góra Gnojna (dokładna wysokość nieznana) – Szczyt znajdujący się na terenie Starego miasta. Wspinaczka drogą Diretissima nowym wariantem bez obozu szczytowego. Celem ekspedycji będzie dokonanie dokładnego pomiaru wysokości.

Kopiec Moczydłowski (130,5 m n.p.m.) – najbardziej na zachód wysunięty cel Ekspedycji znajdujący się na terenie dzielnicy Wola.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy może dołączyć do wyprawy na zasadach komercyjnych. Można wziąć udział jako tragarz i przeżyć wspaniałą przygodę podczas trekingu do basecampu pod jednym z sześciu szczytów za jedyne 5$. Dla osób spragnionych większych wyzwań organizatorzy mają do zaoferowania treking do basecampu z opcją zdobycia szczytu wraz z zespołem atakującym w cenie 20$. Dochód w całości zostanie przekazany na cele charytatywne.

Źródło: koronawarszawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.