Facebook Google+ Twitter

Projekt muzyczny szuka wydawcy - ciąg dalszy

Projekt "myspace.pl", o którym pisałem kilka dni temu, nabiera rozpędu. Dzięki Waszym sugestiom udało mi się znaleźć kilka sposobów realizacji pomysłu. Przedstawiam je Wam i czekam na opinię i dalszą pomoc.

Zdjęcie z projektu logo "myspace.pl" / Fot. Piotr BalkusKilka dni temu opisałem swój pomysł na wydanie płyty z najlepszymi polskimi piosenkami z profilu MySpace. Wpadłem na niego, kiedy przeglądałem profil MySpace. Zauważyłem, że mieści on mnóstwo pięknych, przebojowych piosenek, które być może nigdy nie ujrzą światła dziennego. Pod artykułem znalazłem od Was wiele uwag, które nieco rozjaśniły mi pole widzenia, jeśli chodzi o sposób wydania tej płyty. Dziękuję Wam za to i proszę o dalsze sugestie. Dziękuję panu Pawłowi Nowackiemu, który obiecał objęcie patronatu nad projektem przez Wiadomosci24.pl.

Ze wszystkich propozycji, które padły również od samych zainteresowanych zespołów, udało mi się wykrystalizować trzy główne:
Pierwsza wydaje się być najłatwiejsza, chociaż może niekoniecznie. Chodzi o wydanie owej składanki w sieci, tzn. umieszczenie jej gdzieś w internecie, gdzie wszyscy mogliby sobie za darmo ściągnąć piosenki. To pomysł wzięty od grupy Radiohead, która swój najnowszy album wydała właśnie w takie formie. Oczywiście nie ma co porównywać naszego projektu i płyty Radiohead. Jednak ta idea ma następujące minusy: trzeba by było umieścić pliki na portalu, na który wchodzi bardzo dużo ludzi. Wiadomości24.pl są takim portalem, ale czy aż takim? Druga sprawa to reakcja zespołów - umieszczenie ich piosenek w sieci w postaci plików, nie byłoby najlepszym sposobem promocji. Ponieważ istnieją lepsze, dlaczego więc nie zacząć od nich?

Lepszym rozwiązaniem wydaje się skontaktowanie się z jakąś niezależną wytwórnią. Tutaj Czytelnicy Wiadomości24 stawiali na Lunę. To byłoby jakieś wyjście, ale wtedy zespoły nie miałyby prawie żadnej komercyjnej promocji, a przecież zależy, również i mnie, na tym najbardziej.

Najlepszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji próba nawiązania kontaktu z jakąś wielką wytwórnią płytową. Dlaczego ma się nie udać? Przecież jeśli muzyka jest dobra, to obroni się sama. A po drugie to nie są jakieś przypadkowe utwory, ale wyselekcjonowane (przeze mnie) spośród setek, tworzących pewną całość, która opiera się na z jednej strony przebojowości, z drugiej świeżości. Pisałem o tym w poprzednim artykule - polskie rozgłośnie radiowe, nie wszystkie, ale większość, cierpią na chroniczny brak dobrej muzyki. A przez to słuchacze cierpią podwójnie.

Otrzymałem kilka wskazówek do których wielkich wytwórni się zgłosić z pomysłem. Poczyniłem już pierwsze kroki. Nie chcę na razie mówić o szczegółach, by nie zapeszyć. Padła też propozycja od jednego z zespołów, by skontaktować się z jednym z dziennikarzy muzycznych, który ma już na swoim koncie podobne projekty sygnowane swoim nazwiskiem.

Tak więc dróg jest wiele. Ale trzeba zacząć od tej najszerszej. Zabieram się więc do pracy i będę Was informował
o dalszym rozwoju projektu (jeśli się, odpukać, nie "zwinie").

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Powiedz swoim znajomym o tej akcji. Sprawdź wytypowane przeze mnie piosenki i napisz czy się podobają. To byłaby największa pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, jak już pisałem, idea zacna. Ale dobra muzyka niekoniecznie sama się obroni, o czym doskonale wiesz. Zaś "chroniczny brak dobrej muzyki" w danych stacjach radiowych nikomu raczej nie przeszkadza, najmniej tym, którzy tychże stacji słuchają, a raczej je słyszą, bo to duża różnica ;-)

No a tak już bez marudzenia - w razie potrzeby pomocy, wsparcia, lub czegokolwiek, daj znać. Chętnie zrobię coś dla tak wspaniałego pomysłu. Nieustannie trzymam kciuki ;-)

A na bloga już zajrzałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaglądajcie na myspacepl.blog.onet.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.